Matt Stainbrook viszonylag nehéz helyzetben volt, hiszen úgy lépett pályára a vasárnapi TLI Alba Fehérvár elleni mérkőzésen, hogy előtte még nem is edzett új társaival. Fodor Márton elárulta, hogy épp csak annyi idejük volt az új érkezővel, hogy pár figurát megmutattak neki, de gyakorlásra már nem volt idő. A kezdésnél épp ezért még a padról figyelte a játékot az új center.

Edwars triplájával kezdett az Alba, de gyorsan jött Cooke válasza a sarokból.A negyedik percben aztán Stainbrook is pályára lépett, s azonnal meg is szerezte első kaposvári pontjait. Az amerikai többször is tapsot érdemelt megoldásai után a publikumtól, és a fizikai erejét is jól kamatoztatta. Az első negyed Fodor Márton 2+1-es akciójával 25–9-es eredménnyel zárult.

Farr nagy zsákolásával folytatódott a meccs, és ekkor már jobb százalékkal értékesítette helyzeteit az Alba. Wisseh és Fodor Márton remekül irányítottak és a pontszerzésből is kivették részüket. Vezérletükkel még tartotta előnyét a hazai együttes a fokozatosan zárkózó vendégekkel szemben, de a meccs végére eltüntette a különbséget a frissebb Fehérvár. A legjobbkor jött Fodor triplája, ami el is döntötte a meccset a somogyiak javára - írja a Delfinek.hu.

Matt Stainbrook, az új center. Fotó: Delfinek.hu

Kaposvári KK–TLI Alba Fehérvár 85–82 (25–9, 24–23, 17–23, 19–27)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 244 néző. Vezette: Söjtöry, Koncsek, Csabai.

Kaposvári KK: Wisseh (19/6), Duren (12/3), Cooke (16/12), Hendlein (10), Grebenár (2). Csere: Fodor M. (14/3), Stainbrook (8), Baki (2), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

TLI Alba Fehérvár: Alba Fehérvár: Taylor (13/9), Edwards (10/3), Burgess (11/6), Lóránt (15/6), Farr (13). Csere: Markovics (8), Filipovics (1), Tóth P. (11/9), Keller I. (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3, 7. perc: 16–5, 12. perc: 27–11, 17. perc: 39–24, 22. perc: 52–38, 27. perc: 59–45, 32. perc: 68–62, 38. perc: 78–77.

Kipontozódott: Stainbrook (a 36. percben), illetve Tóth P. (a 33. percben). Jók: Cooke, Fodor M., Duren, Wisseh, illetve Farr, Tóth P., Lóránt, Edwards.

Címkék: Fehérvár, edzőmeccs, Alba, center, kosárlabda, KKK, Kaposvár, sport