A verseny hat napból állt, ami Eindhowenben kezdődött hétfőn egy edzőnappal, majd két versenynappal. Ezután csütörtökön Noordwijkben folytatódott az esemény szintén egy tengerparti edzőnappal és két versenynappal. A magyarok számára szokatlan három méter mély medencében is sikerült helytállniuk a kaposvári sportolóknak a technikai távokon, hiszen három országos csúcsot is sikerült megdönteni.

Kovács Zsófia és Hamlin Matthew

Az uszonyosúszók erőssége a krall uszonnyal úszott távok, ahol Kovács Zsófia az első nap délelőtt új országos csúcsot úszva kvalifikálta magát a 100m hevederes babamentés B-döntőjébe, ahol végül a pontszerző 15.helyen ért be, míg a 100m babamentésen szintén 3 másodpercet faragva előző országos csúcsán ezzel futamot nyerve a 17.helyen zárt. Hamlin Matthew számára ez volt az első felnőtt vizimentő világverseny melyen részt vett, és kitűnően helyt állt. Matthew szintén futamgyőztesként 2 másodperccel úszott jobbat a korábbi eredményéhez képest, így 26. helyen zárt. Sajnos a 4x50m fiú akadályváltót a B-döntőben egy elhibázott váltás miatt kizárták.

Az ötödik napon kezdődő tengerparti számok inkább a hosszútávúszóknak és kajakosoknak kedvezett a magyar válogatotton belül, akik szép számmal úszták a döntőket (Kis Gergő, Szilágyi Nikolett, Csernák Edina, Csernák Petra). Nőknél az oceanwoman váltóban szintén egyedit alkottak, hiszen az A-döntős 13.helyen zárt csapatuk, ahol az első ember „szörfözött”, a második kajakozott a harmadik úszott és a negyedik futott. Matthew javítva tavalyi szereplésén idén a beach flag (zászló futás) számban több körrel zárt, végül épp hogy kiesett a középdöntőkből.

Összességében a magyar válogatott a 38 csapatból a 20.helyen zárt, ezen belül a medencés távokon az előkelő 14.helyen végzett.

Az Élet- és vizimentő magyar válogatott 2016-ban: Balról jobbra hátsó sor: Hamlin Matthew, Kiss Attila, Zubor Attila (csapatkapitány), Kis Gergő, Hegedűs Márton. Hátsó sor: Kovács Zsófia, Szilágyi Nikolett, Csernák Petra, Csernák Edina, Endlein Viktória (válogatott edző), Nagy Péter