Az elmúlt hétvégén rendezték meg az Országos Gyermek Úszó Bajnokságot Miskolcon a 12-14 éves korúak részére.

A 77 csapatot és a 406 főt felvonultató népes mezőnyben figyelemre méltó teljesítményt nyújtott a 13 éves Kardos Dániel, a kaposvári Sportközpont- és Sportiskola versenyzője. Magyar Bajnoki címet nyert a 200 méteres mellúszásban, ezüstérmet szerzett a 100 méteres mellúszásban, a 200 méteres vegyesúszásban pedig döntőbe került. A 200 méteres mellúszásban az erős mezőnyben országos ranglista vezető időt kellett úsznia a délutáni döntőben ahhoz, hogy megvédje tavalyi bajnoki címét, és új megyei csúccsal a dobogó legfelső fokára állhatott. A bajnok edzője Gelencsér András.

Itt a videó Dani győztes futamáról:

A lányok közül a 13 éves Harsányi Dorottyának, a klasszikus versenyszámban, a 100 méteres gyorsúszásban sikerült döntőt úsznia, és pontszerző helyen zárnia.

A csapat tagjai voltak még a 13 évesek között Barabás Réka és Kovács Barna, akiknek az egyéni versenyszámaikban tudtak idejükön javítani, és a mix váltóban rajtolniuk.