Utolsó mérkőzéshez érkezett a Somogy megyei női röplabda bajnokság idei kiírása. A döntőben a Kacsó Gép és a Donner SK csapatai küzdöttek meg egymással, a meccs színvonalát pedig előrevetítette, hogy mindkét együttesben jónéhány korábbi élvonalbeli játékos volt a keretben.

Ennek megfelelően már az első percektől kezdve izgalmas labdameneteket hozott a mérkőzés, és két szett után még csak sejteni sem lehetett, hogy melyik csapat lesz az idei bajnok.

1-1 után viszont egyre inkább elkapta a fonalat a Kacsó Gép csapata. A fiatalabb játékosokkal felálló kékmezesek egymás után szerezték a pontokat, míg a Donneresek egyre többet rontottak. Kocsi Alízék innen pedig már nem is hibáztak, így első bajnoki címüket könyvelhették el a Kacsó Gép csapatával.

A Donneresek hosszú éveken át egyeduralkodónak számítottak a megyében. Most viszont be kellett érniük egy ezüsttel.

A hatcsapatos bajnokság harmadik helyét végül a Kaposvári Röplabda Akadémia serdülő csapata szerezte meg, de rajtuk kívül további két RÖAK-os csapat is kipróbálta magát a bajnokságban. A mezőnyt pedig a nagybajomiak tették teljessé.