Mindkét együttes nyugodtan készülődhetett a találkozóra, miután abszolút tét nélküli meccsről volt szó. Ettől függetlenül persze nyerni akartak a felek, ám a jövő szerdán rajtoló rájátszás előtt, ha lehet mindennemű kockázat nélkül.

Az első percekben Tiggs révén szerzett vezetést a hazai együttes, amelyben Bán kapott helyet a kezdő ötösben. Kmézics Zorán vezetőedző is változtatott, hiszen Fodor Márton rajtolt Ubilla helyén a kaposváriaknál. Benke triplájával fordított 6–7-re a somogyi alakulat. A remek formában játszó Fodor Márton két triplát is gyűrűbe küldött. A negyed végéig a fiatal Kocsis Zalán is lehetőséghez jutott a vendégoldalon.

A második negyedben is remekül küzdött a Puljko, Spica és Ubilla nélkül szereplő Kaposvári KK, amely Dénes triplája ellenére is tartotta minimális vezetését. A 17. percre már tíz pontig jutott Fodor, s pályára került egy újabb fiatal Szőnyi személyében. Tiggs révén vette vissza a vezetést a Sopron 34–32-nél, a játékrész pedig 39–39-es döntetlennel zárult.

A folytatásban Taylor négy (!) zsákolásával jutott ismét vezetéshez a Sopron, ám mivel a távolikat hibátlanul dobó Benke negyedszer is beköszönt és Hendlein, valamint Fodor is szorgalmasan termelt csak 62–59-re vezettek a hazaiak a záró etap előtt.

Az utolsó negyed elején aztán Bavcic és LaRoche lendített a hazaiakon, akik csaknem elérték a tíz pontos határt. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdéses, a hazaiak pedig bebiztosították sikerüket.A somogyiak a hetedik helyen zárták a középszakaszt és jövő szerdán a második helyen végző TLI-Alba Fehérvár otthonában kezdik a negyeddöntőt.

Sopron KC–Kaposvári KK 90–77 (16–19, 23–20, 23–20, 28–18)

Sopron, Novomatic Aréna, 1200 néző. Vezette: Gorka, Minár, Rácz.

Sopron KC: Laroche (20/3), Bán (3/3), Tiggs (12), Dénes (3/3), Taylor (11). Csere: Bavcic (9), Ruják (8), Rancic (10/3), Tóth G. (-), Molnár M. (9), Takács N. (5/3), Kántor (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Kaposvári KK: Fodor M. (22/12), Benke (20/12), Baki (10/3), Hendlein (16/6), Jazvin (7). Csere: Kocsis (-), Grebenár (-), Horváth M. (-), Szőnyi (-). Vezetőedző: Kmézics Zorán. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2, 7. perc: 10–10, 12. perc: 20–22, 17. perc: 34–32, 23. perc: 43–45, 27. perc: 55–54, 33. perc: 70–66, 37. perc: 81–68.

Jók: Laroche, Tiggs, Taylor, illetve Fodor M., Hendlein, Benke.