A Jánossy és Koch nélkül érkező vendégek szereztek vezetést az elődöntő első mérkőzésén, de a Fino hamar kézbe vette az irányítást Rása Alex nyitásainak köszönhetően. 4:1-nél máris időt kért a Dág, de a folytatásban sem történt változás. Rása blokkja után 8:4 állt a táblán, majd Dávid Zoltán is elkezdte gyártani a pontokat. A szett derekán tíz pontra nőtt a két csapat közti különbség, a végén pedig Nagy József, majd ismét Rása villant, és máris kialakult a dágiak számára nem túl hízelgő végeredmény (25:13, 1-0).

Nagyot javult a Komárom-Esztergom megyeiek teljesítménye a térfélcsere után: már az első technikai szünetig nyolc pontot gyűjtöttek, amivel ráadásul még vezettek is a visszafogottabbnak tűnő házigazda ellen. Szauter blokkjával már 8:11 volt az állás, Bagics Balázs egy remek nyitással egyenlített. Felváltva estek ezután a pontok, a második technikai szünetben az időközben pályára lépő Németh Ferenc ütése nyomán a Fino volt kis előnyben. A játszma harmadik harmadában Nagy József jeleskedett többször is a mezőnyben(!), Bagics pedig újabb hatásos szervákkal hozta megnyugtató helyzetbe együttesét. A szett vége már izgalommentes volt, egy elrontott nyitás után a somogyiak örülhettek (25:22, 2-0).

A harmadik játékrész ismét egyoldalúra sikeredett. A kaposváriak szinte tetszés szerint érték el pontjaikat, és a második technikai szünetben már 16:6 arányban vezettek. Rása továbbra is igen eredményes volt, és Bozóki is élt az adódó lehetőségekkel. A két U20-as válogatott, Keen és Bögöly összjátéka alakította 22:10-re az eredményt, és a végkifejletre sem kellett sokat várni (25:11, 3-0).

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szombaton 18 órakor folytatódik a Dág otthonában.

Fino Kaposvár SE – Dági KSE 3-0 (13, 22, 11)

Kaposvár, 300 néző. V.: Bátkai-Katona, Ujházi.

Fino: Rása 14, Magyar B. 2, Bagics B. 8, Nagy J. 7, Dávid Z. 6, Bozóki 10. Csere: Deák (libero), Németh F. 8, Keen 1, Bögöly 1, Batári, Vajda. Vezetőedző: Demeter György.

Dág: Oszuska G., Krupánszki 9, Horváth G. 5, Oszuska Z. 10, Szauter P. 5, Molnár I. 2. Csere: Sárik (libero), Takács R. Vezetőedző: Szauter Ferenc.