Dávid Zoltán pontjával indult a záró forduló - tét nélküli - rangadója. Mindkét csapat alapszakasz-helyezése ugyanis eldőlt már, a címvédő Fino az első, a Kecskemét pedig a második helyről kezdheti majd meg a rájátszást, presztízs-szempontból azonban egyáltalán nem volt mindegy, ki nyeri a csütörtök délutáni találkozót. Az első percekben felváltva estek a pontok, az első technikai szünet után azonban öt ponttal meglépett a bátran játszó vendéggárda. A sokat hibázó somogyiak csak futottak az eredmény után, 14:20-nál másodszor kért időt Demeter mester. Ezúttal a cserék sem segítettek a csapaton: a KRC 16:24-nél játszmalabdához jutott, Dávid Csanád ász-nyitása pedig lezárta a szettet (16:25, 0-1).

A hazai szurkolók abban bíztak, hogy a térfélcsere után harapós, motivált együttes megy fel a pályára, és nem is kellett csalódniuk. Dávid Zoltán négy gyors ponttal jelezte, hogy ez a játszma más lesz majd, mint az előző. Eleinte az alföldiek sem hagyták magukat. a 15 esztendős Pesti Marcell bravúrosan ejtette át a labdát a kaposvári hármas sánc felett. Magyar Bálint foghatatlan szervája után 7:5 állt a táblán, Nagy József pedig két, tapsot érő megmozdulással tovább növelte a Fino előnyét. Magyar újabb remek nyitásai következtek ezután, így a listavezető megnyugtató előnyre tett szert. Bozóki ütését követően már nyolc pont volt a két együttes közti különbség. A folytatásban látványos labdamenetek követték egymást, és elég volt néhány elütött hazai labda, máris három pontra jött fel a Kecskemét. 21:18-ról indult a hajrá, és előbb Rása, majd a friss erőként beállt Németh Ferenc fejezett be sikerrel egy-egy támadást. Bozóki juttatta játszmalabdához a csapatot, Bagics pedig kiharcolta a győztes pontot (25:20, 1-1).

A mérkőzést percről-percre itt közvetítettük.

Dávid Csanád blokkjával kezdődött a harmadik játékrész, 3:3 után pedig ellépett ellenfelétől a Fino. Dávid Zoltán irtózatos erejű ütése nyomán már 9:3 volt az eredmény, és ezután sem fékezett a házigazda. Mindkét együttes tagjai kiváló mezőnymunkát végeztek, a támadások befejezése azonban a somogyiaknak ment jobban. A szett derekán már kilenc ponttal járt előrébb a Fino, és úgy tűnt, sikerült felőrölni a fiatal vendéggárda ellenállását. A végén sem történt meglepetés, nagyon magabiztosan nyerték a szettet Bagicsék (25:16, 2-1).

Dávid Zoltán tekintélyt parancsoló, nagy blokkja ragadtatta tapsra a nézőket a negyedik játszma elején, és a csapat gyorsan magához ragadta az irányítást. Deák Márk továbbra is nagyot alakított a libero szerepkörében, és már sokkal gördülékenyebben mentek a támadások is. A fáradó vendégek ekkor már nem tudtak felnőni a feladathoz, a Fino gond nélkül tartotta hat-hét pontos előnyét, és ez bőven elég volt az üdvösséghez. Németh Ferenc gyűjtötte be a 22. pontot, majd Bagics következett, a 87 perces ütközet utolsó momentuma pedig Gacs elrontott nyitása volt (25:19, 3-1)
Pontosan három héttel a Magyar Kupa érdi döntője után a Fino ismét legyőzte a Kecskemétet, így a fiúk kellemes érzésekkel kezdhetik majd meg a rájátszást.

Fino Kaposvár SE - Kecskeméti RC 3-1 (-16, 20, 16, 19)
Kaposvár, 400 néző. V.: Mezőffy, Halász.

Fino: Bozóki 10, Rása 6, Magyar B. 3, Bagics B. 14, Nagy J. 9, Dávid Z. 25. Csere: Deák (libero), Keen, Németh F. 3, Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Balla Sz. 2, Dávid Cs. 16, Gacs 8, Pesti 9, Farkas P. 3, Dorcsák 3. Csere: Pápai (libero), Horváth K. 4, Török P., Erki. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.