Papíron rangadónak tűnt az éllovas Győr és a harmadik helyezett Siófok találkozója, végül azonban nagy különbséggel szerezték meg a győzelmet a Rába-partiak. Pedig nem így indult a mérkőzés: jól kezdett a Balaton-parti alakulat, és szoros, izgalmas csata bontakozott ki a pályán. 10-10 után Korsós és Orbán Adrenn góljaival első alkalommal vezetett kettővel az ETO, innen kezdve azonban már nem volt megállás.

A szünetben 18-11-re vezetett a vendéggárda, és a térfélcsere után sem változott a játék képe. A kétszertes BL-győztes Győr a folytatásban szinte tetszés szerint dobta góljait, a somogyiak pedig ezúttal nem tudtak felnőni a feladathoz. A vendégek végül igen magabiztos, 37-19-es győzelmet arattak, amire nem lehet büszke a nagy álmokat szövögető siófoki csapat.

A siófokiak 14 forduló után visszacsúsztak az ötödik helyre, de szombaton, a Mosonmagyaróvár elleni hazai bajnokin javíthatnak.