A címvédő kaposváriak jó szokásukhoz híven nem vették fél vállról soros mérkőzésüket, így 57 perc alatt biztosították be újabb sikerüket. A Magyar Kupa-negyeddöntő első mérkőzésén az első szett hozta a legnagyobb küzdelmet, ekkor 19 pontig jutott a házigazda.

A Fino a folytatásban 16, majd 13 pontot engedélyezett ellenfelének, Dávid Zoltán pedig 18 pontot termelt. A Demeter-legénység ezúttal is jól használta egyik nagy fegyverét, a nyitást, a foghatatlan szervákból ez alkalommal 13 pontot ért el.

A visszavágót vasárnap 11 óra 30 perctől játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban, 17 órától pedig a két csapat bajnoki találkozón is összeméri majd egymással az erejét.

Pénzügyőr - Fino Kaposvár SE 0-3 (-19, -16, -13)

Budapest, 50 néző. V.: Jámbor, Nagy L.

Pénzügyőr: Kiss D. 8, Hever 6, Bán 4, Tóth G. 3, Kovács S. 5, Bartal 2. Csere: Magyarosi (libero), Tumpech, Szalai Sz. 4. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Fino: Vajda 2, Magyar 7, Bagics B. 9, Nagy J. 12, Németh F. 7, Dávid Z. 18. Csere: Deák és Batári (liberok), Keen. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 11:16, 16:21. II. játszma: 2:8, 12:16, 14:21. III. játszma: 7:8, 10:16, 13:21.