Az elmúlt hetekben remek formát mutató Rása Alex kemény ütésével kezdődött meg a magyar és a horvát bajok összecsapása, nem sokkal később pedig a hátfájással bajlódó Nagy József is feliratkozott a pontlistára. Dávid Zoltán megmozdulása nyomán 5:3 állt a táblán, de hamar fordítani tudott a Kastela. Rása blokkjával került újból előnybe a Fino, az első technikai szünetben pedig 8:6 volt az állás. Minden egyes pontért meg kellett küzdeni a pályán, 12:9-nél aztán időt kért a vendégek szakvezetője. A Kastela az olasz Bajnokok Ligája-győztes center, Corsini blokkjával zárkózott, de ezután újra a somogyiak következtek. 15:16-ról indult a szett harmadik harmada, és a horvátok igyekeztek kihasználni fizikai fölényüket. 17:19-es állásnál Demeter mester rendelte magához tanítványait, ezután azonban újabb vendégpontok következett a sorban. 18:22 után Bagics fújt riadót, 19:24-nél pedig óriási hajrába kezdett a Fino, és Bagics ász-szervájával az egyenlítés is összejött. Az örömünk azonban nem lehetett teljes, mert az utolsó két pontot – némi szerencsével – a Kastela gyűjtötte be (25:27, 0-1).

A térfélcsere után Németh Ferenc jegyezte az első hazai pontot, Bagics remek nyitása után pedig már a Fino vezetett 3:2 arányban. Dávid Zoltán szemfüles pontját Rása sikeres alakítása követte, és két ponttal máris ellépett a vendéglátó. Egy emberként ugrott talpra a közönség, amikor Deák Márk parádés mentése után Németh Ferenc szerzett pontot. Szorosan alakult az eredmény ezekbe a percekben, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy kicsivel. A Fino aztán sebességet váltott, és Bagics blokkját követően már három egységgel járt előrébb. Németh 15:10-re alakította az eredményt, és egészen 16:11-ig száguldott előre az együttes. A horvátok nem hagyták magukat, és rövid időn belül egy pontra zárkóztak. Időnként bizonytalan volt a kaposváriak nyitásfogadása, a Kastela pedig minden hibát megbüntetett. Németh, majd Bagics újabb pontja következett, 23:20-ról pedig már nem tette meg azt a szívességet a Fino, hogy elveszítse a szettet. Dávid Zoltán juttatta játszmalabdához a társaságot, Németh pedig pontot tett a küzdelem végére (2522, 1-1).

Hatvan percnyi játék után tehát minden kezdődött előröl, és a hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Három gyors ponttal kezdtek, majd tovább növelték előnyüket. 7:2-nél máris időt kért Ivan Rancic. A vendégek időnként túl hevesen reklamáltak (villant is a sárga lap), Dávid pedig egy hatalmas blokkal és egy foghatatlan szervával lendítette tovább a magyarok szekerét. Rása vízfakasztó bombája után újra hat pont volt a somogyi előny. Dávid Zoltánt egy szép pont után kellett húzódás miatt lecserélni, ekkor már 21:14-re vezetett a Fino. Az utolsó két pontot Nagy József könyvelhette el, a kaposváriak még egy lépéssel közelebb kerültek a továbbjutáshoz (25:19, 2-1).

Hiába kezdte jól a negyedik szettet is a Fino, a horvátok hamarosan átvették a vezetést, majd izgalmas csata bontakozott ki a pályán. A vendégek tudták, ez az utolsó esélyük arra, hogy versenyben maradjanak, de a kaposváriak is tisztában voltak azzal, hogy mi a tét ezekben a percekben. A fiúk ennek megfelelően minden egyes megszerzett pontnak nagyon örültek, de a háló túloldalán állók is összekapták magukat. 18:18-ról indult a hajrá, és ismét a Kastela került előnybe. Rása fontos pontot ütött középen, Magyar nagyszerű blokkja pedig meghozta az újabb egyenlítést. A Fino 22:21-nél ette át a vezetést, Bagics 23:22-re, majd 24:23-ra alakította az eredményt, így a célegyenesbe fordult a mérkőzés. A végkifejletre sem kellett már sokat várni: Németh kezéről a horvátok térfelére vágódott a labda, így a kaposváriak kettős győzelemmel jutottak tovább a következő fordulóba (25:23, 3-1).

Folytatás szombaton 14 órától, magyar bajnoki mérkőzéssel a Debrecen ellen, szintén a városi sportcsarnokban. Előre borítékolható, hogy nem vár ránk annyi izgalom, mint a horvátok ellen.

Fino Kaposvár SE – Mladost Marina Kastela 3-1 (-25, 22, 19, 23)
Kaposvár, 500 néző. V.: Mesca, Salabashyan.

Fino: Dávid Z., Rása, Magyar B., Bagics B., Nagy J., Németh F. Csere: Deák (libero), Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.

Kastela: Giljanovic, Cosic, Mocic, Sestan, Corsini, Tomic. Csere: Glaurdic (libero), Melvan, Orsolic, Kulusic, Visic. Vezetőedző: Ivan Rancic.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 15:16, 17:20, 18:22, 19:24, 24:24, 25:25. II. játszma: 3:2, 6:4, 8:7, 9:10, 12:10, 16:11, 16:14, 22:19, 24.21. III. játszma: 3:0, 8:2, 11:8, 16:9, 18:11, 21:14, 24:18. IV. játszma: 4:1, 6:8, 14:12, 15:17, 18:18, 18:20, 20:20, 22:21, 23:22, 24:23.