A kaposváriak a kötelező győzelem megszerzése céljával léptek pályára a szezon harmadik hazai mérkőzésén a Budaörs ellen. Ennek ellenére a sereghajtó kezdte jobban a találkozót, a Diamant-lányok 2:7-nél eszméltek, de aztán rögtön ellenfelük nyomába eredtek. Sokat lendített a csapaton Jezerniczki Tímea nagyszerű nyitássorozata, és 10:9-nél már a házigazda vezetett. A somogyiak erejéből szép blokkokra is futotta, így 16:12-ről vághattak neki a játszma harmadik harmadának. A Diamant 21:14-ig ment előre, aztán érthetetlen megtorpanás következett. Jezerniczki pontjai a lehető legjobbkor jöttek: 22:21 után 24:21-re módosult az eredmény, majd Horváth Alexandra tett pontot a küzdelem végére (25:21, 1-0).

A térfélcsere után sem tűntek nyugodtnak felszabadultnak a kaposvári lányok, így fej-fej mellett haladt a két csapat. A Diamant 12:12 után vette kézbe az irányítást, és Jezerniczki, illetve Szívós szerzett fontos pontokat. Rák Rebeka megmozdulása után hattal mentek a hazaiak, és időt is kért Széll Márta edző, ráadásként pedig Horváth Alexandra, majd Szívós Ildikó is nyitott egy-egy ászt. A végén sem történt semmi meglepő, a szinte folyamatosan hibázó budaörsiek mindössze 15 pontig jutottak (25:15, 2-0).

A fokozatosan magára találó Rák Rebeka pontjai vezették be a harmadik játékrészt, és a Diamant pillanatok alatt két-három pontos előnyt kovácsolt. A folytatásban is előrébb járt a házigazda, a Budaörs hol közelebb férkőzött, hol pedig tisztes távolból követte az eseményeket. Pedranzini Letizia egy látványos ponttal, Fáth Kinga egy bravúros mentéssel kapcsolódott be a mérkőzésbe, Jezerniczki centertámadása után pedig már 16:11 állt a táblán. Horváth Alexandra ütése és Pedranzini blokkja kapott nagy tapsot ezután, Szívós pedig meccslabdához juttatta együttesét. A végkifejlet is hamar elérkezett: egy szép labdamenet végén Pedranzini bombázta be a labdát a vendégek térfelére (25:17, 3-0).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Budaörsi DSE 3-0 (21, 15, 17)
Kaposvár, 200 néző. V.: Farkas L., Horváth M.

Diamant: Jenei, Rák, Szívós, Szombathelyi K., Horváth A., Jezerniczki. Csere: Csitári és Fáth  (libero), Pedranzini. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Budaörs: Kolada, Schumicky, Szabó K., Imreh, Rácz, Bleicher R. Csere: Ádám (libero), Farkas, Szalma. Vezetőedző: Széll Márta.