A kaposváriak a TFSE ellen elkönyvelhették első sikerüket az új szezonban, Újpesten pedig a bravúr reményében léptek pályára. A veretlen éllovas az első és a második játszmában ízelítőt adott tudásából: a vendégek előbb 13, aztán mindössze 12 pontig jutottak.

A harmadik szettet Horváth Alexandra remek nyitásai indították, és előbb 6:1-re, majd 14:10-re is vezetett már a Diamant. A folytatás izgalmasan alakult, és a hajrában helyén volt a vendégek keze és szíve: 23:23 után sikerült kiharcolni a győzelmet. A térfélcsere után a somogyiak 8:3-ról még felzárkóztak 9:8-ra, ezután azonban már nem tudták tartani a lépést a dobogóesélyes fővárosiakkal. A házigazda másfélórás küzdelem végén kerekedett felül 3:1 arányban.

null

A Diamant a következő fordulóban a Budaörsöt látja vendégül, a találkozó november 8-án, vasárnap 16 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.

Milodánovics Andrea: A harmadik szett elvesztése az én felelősségem. Kísérletezgettem és próbáltam kitolni a határokat. A végén pedig már késő volt. Az első és második szettben mindenkivel elégedett voltam, ha így folytatjuk, nagyon szép idény elé nézünk

Mészáros Péter: Nagyon megilletődötten kezdtünk és a nyitásfogadásunk sem működött jól. Amikor ez feljavult, és voltak centertámadásaink is, rögtön szorosabbá vált a meccs. Ez most egy szett-győzelemre volt elég

UTE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3-1 (13, 12, -23, 15)

Budapest, 200 néző. V.: Ujházi, Pőcze.

Diamant: Jenei, Horváth A., Szívós, Szombathelyi, Rák, Jezerniczki. Csere: Csitári (libero), Pós, Pedranzini. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:11, 24:13. II. játszma: 8:7, 16:11, 21:12. III. játszma: 1:6, 4:8, 10:14, 18:20, 21:21, 23:23. IV. játszma: 8:3, 9:8, 16:11, 22:13, 22:15.

Címkék: Újpest, 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem, röplabda, sport