A hazai medencében játszó, fehér sapkás Kaposvár kezdte jobban az újonc Miskolc elleni mérkőzést a vízilabda-bajnokság második fordulójában. Kétszer is vezetést szerzett a somogyi együttes, de a vendégcsapat mindkétszer egyenlíteni tudott.

Sőt, 2-2 után két gyors góllal el is húztak ellenfelüktől a miskolciak, és a Kaposvár másfél negyeden keresztül csak üldözte a kéksapkás együttest.

A hazaiak remek játékot produkáltak a harmadik játékrészben, és ennek köszönhetően vissza is kapaszkodtak, 6-6-nál újra egyenlő volt az állás.

Ezt követően azonban csak egy gólt lőttek a somogyiak a parádésan védő Valics Bencének. A miskolciak ezzel ellentétben kétszer is betaláltak, így 8-7-re megnyerték a mérkőzést, és fennállásuk első sikerét aratták az első osztályban. A Kaposvár ugyanakkor két forduló után még győzelem nélkül áll a bajnokság A csoportjában.