Gelencsér András tanítványa korábban még soha nem ért el két dobogós helyezést a legrangosabb hazai versenyen, és minden esély adott arra is, hogy megszülessen a harmadik érem.

A népszerű kaposvári sportember, akit a Csik Ferenc Olimpiai Támogatási Program is segít, az első napon a 400 méteres gyorsúszó számban lett ezüstérmes a világbajnok Bernek Péter mögött, a második napon pedig negyedikként ért célba 200 gyorson.

A szerdai 200 vegyes igazán emlékezetesen alakult, hiszen Dani Cseh László mögött szerzett értékes második helyezést, és és kiderült, hogy jó úton jár, ugyanis január óta négy másodpercet javított egyéni legjobbján ebben a számban.

"Azt hiszem, elégedett lehetek az eddigiekkel, hiszen a fő célomat, az egyéni csúcsdöntést teljesítettem minden számban. Külön örülök a két dobogós helyezésnek, és nagyon remélem, hogy 400 vegyesen sem maradok érem nélkül" - mondta honlapunknak Dudás Dániel.