A kaposvári reménységek mellett a kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok úszó, Kapás Boglárka is medencébe szállt a 47. dr. Csik Ferenc úszó emlékversenyen, ahol rajta kívül 27 egyesület, 350 versenyzője állt rajthoz. A válogatott úszó egy kéthetes nagyatádi edzőtáborozást követően érkezett Kaposvárra.

A BVSC-Zugló versenyzője 01:00,07-es idejével végül a második helyen végzett 100 méter gyorsúszásban. A legjobb teljesítményét azonban a július végén esedékes kazanyi világbajnokságra tartogatja.

Az ifjúsági olimpiai bajnokok végül nem csak úsztak, hanem emlékeztek is: együtt koszorúzták meg a nagy előd, az 1936-os olimpiai bajnok Csik Ferenc mellszobrát a somogyi megyeszékhelyen.

Dani 51.78-as új egyéni csúccsal nyerte a 100 gyorsot a Csik Ferenc Emlékversenyen Bernek Péter, a verseny egyik sztárvendége előtt. Szép volt Dani!

Posted by Csik Ferenc Olimpiai Támogatási Program on 2015. június 6.