A piros mezes csurgóiak közül jó néhányan utolsó hazai mérkőzésüket játszották a dél-somogyi kisvárosban, így a távozók is szerettek volna szépen búcsúzni a közönségtől.

A találkozó első percei szoros, kiegyenlített küzdelmet hoztak, és a vihar miatti áramszünet után sem változott a játék képe. 30 percnyi játék után 10:8 arányban vezetett a Tatabánya, és a térfélcsere után is előrébb járt ellenfelénél. A CSKK 13-13-nál befogta a vendégeket, akik ezután ismét erőre kaptak.

Az 54. percben 17-17 volt az eredmény, fél perccel a vége előtt pedig egy találattal vezetett a jól hajrázó Csurgó. A vége mégis 20-20-as döntetlen lett. A büntetőpárbajt a Tatabánya nyerte, így 2-0-s összesítéssel megszerezte az NB I-es bajnokság bronzérmét.