Az idegenbeli, 3-1-es vereség után hazai pályán szeretett volna egyenlíteni a Diamant, de az első játszma alapján erre kevés volt az esély. A sérülés miatt Csitári Virágot, Pintér Zsanettet és Szombathelyi Kittit is nélkülöző kaposváriak nehezen lendültek játékba, és hiába dolgoztak le többször is négypontos hátrányt, nem tudták elkerülni a vereséget.

A folytatásban egyre inkább magára talált a házigazda, és nem csak nyitásban, hanem a támadások befejezésében is sokat javult. A szett derekán már öt ponttal járt előrébb a Diamant, a 25:18-as végeredmény pedig Harmath Zsófia pontjával alakult ki.

A harmadik játékrész fordulatokban is bővelkedett. A hazaiak már 18:11-re vezettek, és a hajrában innen jött fel két pontra a két idegenlégióssal felálló ellenfél. A végén aztán helyén volt a kaposváriak szíve, 23:22 után Rák Rebeka, majd Horváth Alexandra fejezett be sikerrel támadást, így a somogyi szurkolók örülhettek.

A térfélcsere után már nem volt kérdés, melyik csapat a jobb ezen az estén. Horváth Alexandra ellenállhatatlan volt, Harmath Zsófia és Szívós Ildikó a háló előtt remekelt, a fiatal Pedranzini Letizia pedig megmutatta, hogy lehet benne fantázia a jövőben is a felnőtt csapatban. A Diamant a szettet 25:18 arányban, a mérkőzést pedig teljesen megérdemelten, 3-1-re nyerte meg, így egyenlített az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

A mindent eldöntő, harmadik találkozót május 15-én, pénteken este hét órától játsszák a jászságiak otthonában.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Jászberényi RK 3-1 (-21, 18, 23, 18)
Kaposvár, 150 néző. V.: Éri, Farkas L.

Diamant: Jenei 3, Horváth A. 28, Szívós I. 10, Pedranzini 9, Rák 10, Harmath 15. Csere: Ihász (libero), Kőszegi. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Jászberény: Brkovic 13, Pintér A. 18, Kocsmár 1, Brezgun 14, Lékó 6, Orbán 1. Csere: Gulyás (libero), Neizer 1, Szigediné 4. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 2:6, 8:12, 13:16, 16:21, 20:24. II. játszma: 3:1, 7:2, 10:4, 13:11, 16:12, 20:15, 24:17. III. játszma: 0:3, 3:3, 7:8, 11:10, 18:11, 18:16, 23:20, 23:22. IV. játszma: 6:3, 11:7, 13:8, 16:10, 20:13, 23:14.