A kaposváriak a nagy rivális soproniakat látták vendégül, és 75:58 arányban bizonyultak jobbnak. A mérkőzés elején felváltva estek a pontok, majd Mihalics pontjainak köszönhetően zárta előnnyel a nyitó negyedet a házigazda.

A folytatásban is a Tigris irányította a játékot, és a nagyszünetben 43:37 arányban vezetett. A kaposváriak a harmadik játékrészben, sokat cserélve, kiválóan védekezve, mindössze nyolc pontot engedélyeztek a vendégeknek, és közben egyre nagyobb lett a két együttes közti különbség.

Fehér Iván edző legénysége a magabiztos sikernek köszönhetően továbbra is harcban áll az országos rájátszást érő első két helyért.

A fiúk legközelebb május 8-án, pénteken 19 óra 30 perckor lépnek pályára a Táncsics gimnázium sportcsarnokában a szomszédvár Dombóvár ellen.

Címkék: NB II, Dombóvár, Tigris, Sopron, Táncsics, rájátszás, sport