A kaposváriak a rájátszás első fordulójában, Sopronban, izgalmas mérkőzésen, hosszabbítás után szenvedtek 94-86-os vereséget, így a fiúk a dombóvári örökrangadón szerettek volna javítani.

A támadásban nagyot sokat hibázó Tigris KK saját magának tette nehézzé a mérkőzést. A kaposvári csapat a harmadik negyedben, mindössze 6 pontot dobva, 15 pontos hátrányba került. A záró negyedben ugyan három pontra sikerült megközelíteni a Szőke Balázs vezette dombóvári együttest, de az újabb hibák miatt a további felzárkózás nem sikerült. A tolnaiak végül 66:58 arányban bizonyultak jobbnak. A Tigris gárdájában Csabai 15, Király 12, Tóth pedig 11 pontig jutott.

A két idegenbeli vereség ellenére a kaposvári csapat még tartja a továbbjutást érő 2. helyet, de a soron következő hazai mérkőzésen, pénteken este fél nyolctól, a PEAC ellen szükséges lesz az első rájátszásbeli győzelem megszerzése.