Egyik csapat sem készült teljes kerettel a mérkőzésre: a hazai együttesből Rák Rebeka betegség, Csitári Virág pedig vállműtétje miatt hiányzott, a pest megyei alakulat pedig a szintén betegséggel bajlódó válogatott Szakmáryt volt kénytelen nélkülözni.

A bajnoki címvédő Békéscsaba elleni bravúros győzelem után a Magyar Kupa-ezüstérmes Gödöllő ellen is bátran, lelkesen kezdett a fehér mezes kaposvári együttes, és az első szettet végig vezetve, izgalmas végjátékban 25:23 arányban meg is nyerte. Pintér Zsanett és Harmath Zsófia remek ász-nyitásokkal tette le a névjegyét, a végén pedig Horváth Alexandra ütötte be az utolsó pontot.

A térfélcsere után még a nyolc pontos előny sem volt elég a Diamant-lányoknak ahhoz, hogy újabb játszmát nyerjenek: a vendégek a válogatott Csengeri vezérletével 27:25 arányban felülkerekedtek. Szerencsére nem viselte meg a somogyiakat az eredmény, és a folytatásban is pontosan támadtak és a nyitásaik is sok fejtörést okoztak a Gödöllőnek. Horváth Alexandra és Jenei Andrea fontos pontokat szerzett, és végül 25:22-re nyert a Kaposvár.

A negyedik szettben a vendégek mindössze 14 pontot engedélyeztek ellenfelüknek, az ötödik játszmában pedig 8-5-ös hátrányból fordították a maguk javára az eredményt. A Gödöllő a 3-2-es sikernek, a Diamant pedig a nyolc közé jutás bebiztosításának örülhetett a lefújás után.

Az UTE a papírformának megfelelően 3-0-ra verte az MTK-t, így a somogyiak előnye immár behozhatatlan. A felsőházi tagság kivívása teljesen megérdemelt, ugyanis lányaink a tabella utolsó négy helyezettjét oda-vissza elverték, a Jászberény és a Békéscsaba ellen pedig a titkon várt bravúr is összejött. Le a kalappal a csapat és Mészáros Péter vezetőedző előtt!

A csapat vasárnap 17 órától, a TF ellen zárja az alapszakasz küzdelmeit a fővárosban.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – TEVA-Gödöllői RC 2-3 (23, -25, 22, -14, -9)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mezei, Vári.

Diamant: Jenei 5, Szombathelyi K. 15, Szívós I. 10, Pintér Zs. 6, Horváth A. 20, Harmath 12. Csere: Fáth (libero), Ihász, Kőszegi 2. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Gödöllő: Lutter L., Széles 16, Kalotai 12, Takács D. 14, Radomszki 5, Fritz 12. Csere: Bánlaki (libero), Kovács A., Csengeri 20, Lados, Nagy K. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3.2, 7:3, 7:7, 16:9, 16:14, 20:15, 20:19, 23:19, 24:21, 24:23. II. játszma: 3:0. 3:3, 7:4, 9:5, 14:7, 18:10, 18:16, 20:16, 20:20, 21:22, 21:24, 25:24, 25:26.  III. játszma: 3:1, 6:3, 12:8, 16:11, 19.13, 23:16, 23:19, 24:20, 24:22. IV. játszma: 4:1, 6:3, 6:8, 11:15, 14:21, 14:24. V. játszma: 3:4, 7:4, 8:5, 8:14, 9:14.

Címkék: nb1, gödöllő, 1. mcm-diamant kaposvári egyetem, sport