A magyar bajnokságban és a kupában a szezonkezdet óta veretlen kaposváriak Dágon sem szerettek volna alulmaradni; annál is inkább, mert a tavalyi elődöntőben megtréfálta őket a lelkes és egységes Komárom megyei alakulat egy 3-2-es győzelemmel. Az idei kupacsata első felvonása is nagy küzdelmet hozott, de végül nem borult a papírforma.

Az első szettben izgalmas játék bontakozott ki a pályán, és végül a házigazda kerekedett felül 25:23 arányban. A térfélcsere után is jól tartotta magát a Dág, de a Fino a legjobbkor vette át az irányítást, és egyenlíteni tudott. A hazaiak a harmadik játékrészben is 22 pontig jutottak, a negyedik szett viszont már egyértelmű volt. Bagics Balázsék végül 3:1 arányban győztek, és abban bíznak, hogy a szombati bajnoki találkozó is legalább ennyire jól sikerül majd Dágon.

Demeter György: "Az első szettben fegyelmezett alapjátékkal kerekedett felül a házigazda, mi többet hibáztunk a kelleténél. A folytatásban egy gyorsabb szerkezetű csapattal próbálkoztunk, és színvonalas mérkőzésen harcoltuk ki a győzelmet."

A visszavágót február 4-én, szerdán 18 órától játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban. A másik ágon a címvédő Kecskemét kettős győzelemmel lépett túl a MAFC gárdáján, így már csak a somogyiakon múlik, hogy az idén is összejöhet-e az elmúlt években megszokott álomdöntő.

Dági KSE – Fino Kaposvár SE 1-3 (23, -22, -22, -16)

Dág, 200 néző. V.: Adler, Vári P.

Dág: Oszuska G., Krupánszki 16, Horváth G. 6, Oszuska Z 12., Jánossy 18, Szauter P. 9. Csere: Koch N. és Zirigh (libero), Bagics Bence. Vezetőedző: Szauter Ferenc.

Fino: Rása 13, Szabó A. 17, Magyar B. 1, Bagics Balázs 23, Juhász P. 11, Németh F. 3. Csere: Deák (libero), Bozóki 7. Vezetőedző: Demeter György.