Nagyon rosszul rajtolt a tartalékos Jászberény ellen a Kaposvári KK. Az irányító Ware és Soós Gábor nélkül felálló hazaiak sorra szerezték pontjaikat, míg a vendégek csak elvétve találtak gyűrűbe. Az ötödik percben már 16–5-öt mutatott az eredményjelző. A kaposváriak mindössze 18 százalékos hatékonysággal támadtak, így nem is alakulhatott ki szorosabb állás. Gyengén védekeztek a somogyiak, az akciók több, mint felét újabb pontokkal záró berényiek pedig megérdemelten nyerték az első negyedet 36–15-re.

A sokkoló játékrész után az addig mind az öt dobását elrontó Raivio is végre betalált, de kezdetben a rengeteg eladott labda miatt nem sikerült jelentős mértékben csökkenteni a különbséget. Hendlein és Raivio találatai után 40–25-nél kért időt Bencze Tamás, s ezt követően ismét nőtt a távolság a két csapat közt. Jókor jött Gibson triplája, majd Fodor kosara, de a negyed végén javítottak Szögiék, így a nagyszünetig 14 pontnyit megőriztek tetemes előnyükből. Különösen Marco Spica gyenge játéka volt feltűnő a vendégeknél. A center nulla pont mellett egyetlen lepattanót és három eladott labdát jegyzett.

Sajnos a folytatás is a hazaiak kedve szerint alakult, Dramicsanyint nem tudták tartani a vendégek, így a berényiek a 27. percben 67–47-nél már ismét a 20 pontos vezetésnek örülhettek. Gibson negyed végi triplája arra volt jó, hogy mínusz tizenhatról induljon a záró negyed.

Egy 6–0-ás szakaszt produkálva érte el a tízes határt 84–74-nél a Kaposvár, de Horváth Ákos és valószínűleg az élete eddigi legjobb meccsét játszó Kerpel-Fronius találataival pillanatok alatt változott a helyzet. Innen már nem volt visszaút. A sokkal jobban játszó jászberényiek tartalékosan is kivívták a győzelmet, így a kaposváriaknak ismét negatív lett a mérlegük a tabellán - írja a klub honlapja.

Jászberényi KSE–Kaposvári KK 112–92 (36–15, 15–22, 33–31, 28–24)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, 700 néző. Vezette: Földházi T., Jakab L., Sallai I.

Jászberényi KSE: Szögi (6), Kerpel-Fronius (31/18), Horváth Á. (24/18), Cseh (10), Dramicsanin (29/6). Csere: Mladenovics (5/3), Csabay (-), Nárai (7/3), Répási (-), Szappanos (-). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kaposvári KK: Gibson (21/12), Raivio (14), Fodor M. (17/6), Hendlein (18), Spica (7). Csere: Jancsikin (6), Grebenár (3), Horváth M. (4), Benke (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–4, 8. perc: 24–11, 12. perc: 38–19, 17. perc: 42–27, 23. perc: 59–47, 28. perc: 74–55, 33. perc: 87–74, 38. perc: 106–85. Kipontozódott: Cseh (a 36. percben). Jók: Dramicsanyin (a mezőny legjobbja), Kerpel-Fronius, Horváth Á. (), illetve Hendlein, Gibson.