A Diamant-lányok nehéz sorozatának második felvonása a kupagyőztes Vasas elleni hazai találkozó volt. A fővárosiak ezúttal is esélyesként léptek pályára a városi sportcsarnokban, és az első játszma megnyerésével próbálták tudatosítani, hogy valóban a három pontért érkeztek. A meccs első két pontját a kaposváriak szerezték, 5:5 után viszont kézbe vette az irányítást a vendéggárda. Tálas szép húzása után 5:9, Miklai látványos blokkját követően pedig már 6:12 állt a táblán. A somogyiak többször is faragtak az összeszedett hátrányból és szép megoldásokra is futotta az erejükből. Harmath Zsófia egy ász-nyitással is meglepte a háló túloldalán állókat, az utolsó két pontot azonban a nagybajomi nevelésű Miklai Zsanett ütötte be (19:25, 0-1).

A térfélcsere után Harmath Zsófié volt az első pont, majd előnybe került a Vasas. Fokozatosan nőtt a két együttes közti különbség, Szombathelyi Szandra foghatatlan szervája után kénytelen volt időt kérni Kovács Balázs. Pompás labdamenet után szerzett pontot Rák Rebeka, 8:12 után azonban megint a vendégcsapat következett. A kaposváriak többször is begyűjtöttek két-három pontot egymás után, ez azonban nem volt elég ahhoz, hogy utolérjék a piros-kékeket. A Vasas elsősorban ütőerőben múlta felül a hazaiakat, a Diamant-lányok ráadásul többet hibáztak a kelleténél. Az utolsó labdamenet a sportág minden szépségét felvonultatta, és ismét Miklai volt a befejező ember (16:25, 0-2).

Ma is mindent megtettek a lányok.

A harmadik játékrész elején felváltva estek a pontok. Szívós Ildikó két jó nyitása után 8:6 volt az eredmény az első technikai szünetben, majd sikerült még tovább növelni a hazai előnyt. Harmath blokkja után is szólt a taps, néhány perc múlva aztán átvette a vezetést a Vasas. Szívós sánca után újra itthon volt az előny, de megint csak fordított a felpörgő Jókay-gárda. A Diamant egészen a hajráig partiban volt a válogatott játékosokkal felálló budapestiekkel, de Miklai fontos pontjai eldöntötték a játszma és vele a meccs sorsát is. Horváth Alexandra ütésével még 23:24-re feljött a hazai együttes, szombathelyi Szandra sáncról kipattanó labdája viszont pontot tett a 70 perces találkozó végére (23:25, 0-3).

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 0-3 (-19, -16, -23)

Kaposvár, 300 néző. V.: Éva T., Adler.

Diamant: Harmath 9, Jenei 2, Rák 10, Szívós I. 5, Horváth A. 5, Pintér Zs. Csere: Csitári (libero), Szombathelyi K. 7, Pedranzini, Ihász. Megbízott edző: Kovács Balázs.

Vasas: Tálas 4, Miklai 14, Pekárik 10, Háfra 6, Szombathelyi Sz. 11, Vacsi 4. Csere: Lévai és Tóth A. (libero). Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 3:, 5:5, 5:9, 6:9, 6:13, 9:13, 9:16, 11:16, 14:19, 14:21, 16:23, 19:23, 19:24. II. játszma: 1:0, 2:5, 3:7, 6:12, 8:14, 11:15, 12:16, 12:19, 14:21, 15:24, 16:24. III. játszma: 1:2, 3:2, 6:6, 9:6, 11:11, 13:12, 13:15, 18:18, 18:20, 20:20, 20:22, 21:23, 22:23, 22:24, 23:24.