Az Ajka elleni siker után a Siófok, a Békéscsaba és a Szolnok is nyerni tudott a Rákóczi ellen, így most már ráférne a pontszerzés a zöld-fehérekre. Mai ellenfelük, a Szigetszentmiklós évek óta szerepel a másodosztályban, és a most zajló idényben négy győzelemmel, négy döntetlennel és két vereséggel, 16 pontot gyűjtve a hatodik helyen áll a tabellán. A kaposváriak 12 megszerzett pontjukkal a 10. helyet foglalják el.

A Rákóczi idegenben eddig két döntetlent ért el, a többi meccsét elvesztette, az SZTK hazai pályán öt mérkőzést játszott eddig, és két győzelem, két döntetlen és egy vereség a mérlege. Az egyetlen kudarcuk még az első fordulóban született, azóta nem kaptak ki a Sport utcában.

A szigetszentmiklósiak keretében korábbi Rákóczi-labdarúgókat is találunk a kapus Horváth László, a középpályás Kollega Krisztián és a csatár Szepessy Róbert személyében. Kezdés szombaton fél háromkor, hajrá, Rákóczi!

• 13:48:50

Kövessék velünk 14:30-tól a Szigetszentmiklós - Kaposvári Rákóczi mérkőzést!

• 14:02:14

Köszöntöm ezen a borongós délutánon a KaposPont minden kedves olvasóját!

• 14:08:16

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában a hatodik helyezett Szigetszentmiklós otthonában lép pályára a Kaposvári Rákóczi FC.

• 14:16:50

Márton Gábor csapata 3 vesztes mérkőzés után szeretne ponttal, pontokkal hazatérni.

• 14:21:18

Szigetszentmiklós TK

Közben megvannak a mai délután főszereplői. Szigetszentmiklósi oldalon a Horváth László - Pollák, Vágó, Tóth, Osváth - Hevesi-Tóth, Kállai, Kollega, Bonifert - Szepessy, Szabó kezdőtizenegy fut ki a pályára.

• 14:23:50

Kaposvári Rákóczi

A Rákóczinál pedig a Somodi - Bank, Kovács O., Földes - Lakatos, Kiss M., Albert, Nagy K., Dominic - Rajczi, Király kezdőtizenegy száll harcba.

• 14:26:30

A mérkőzés játékvezetője a mindössze 28 esztendős Nazsa Tamás lesz. Őt Galán Roland és Hofbauer Roland segítik majd partjelzőként.

• 14:30:44

Ebben a percben pedig kezdetét is vette a mérkőzés. Hajrá Kaposvár, Hajrá Rákóczi!

• 14:32:35

Az első helyzet a Rákóczié a meccsen: Dominic tört be a tizenhatoson belülre, az alapvonalról visszagurított Rajczi elé, aki a kapu mellé lőtt.

• 14:37:00

A 4. percben Dominic tálalt Király Vitalij elé, aki lőtt is egyet, de a védők menteni tudtak.

• 14:40:55

A 10. percben a korábbi válogatott Pollák Zoltán lőhetett egy szabadot Somodi kapujára, próbálkozása azonban nem okozott veszélyt.

• 14:47:34

Csendesen csordogál egyelőre a mérkőzés. Egyik csapat sem akar igazán kitámadni.

• 14:51:12

Gól

A 19. percben megszerezzük a vezetést!!!

• 14:52:36

Albert tette szépen a labdát Nagy Krisztián elé, aki lefutotta a védőjét és nyolc méterről higgadtan a kapu bal sarkába vágta a labdát. 0-1!

• 14:55:01

Gól

Már kettővel megy a Rákóczi!!

• 14:55:57

A 23. percben Kovács Olivér eresztett el egy lövést jó 25 méterről, a labda lepattant a hazaiak kapusa előtt és a bal sarokban kötött ki. 0-2!

• 14:56:47

Jó látni, hogy az elmúlt hetek balszerencsés bekapott góljai után, most nekünk van egy kis szerencsénk!

• 14:59:58

Közben ismét Nagy Krisztián kerülhetett volna helyzetbe, Pollák azonban menteni tudott.

• 15:02:42

Gól

Hát mi van itt? 3-0 a 31. percben!

• 15:03:45

Nagy Krisztiántól indult az akció, az ő beadása után Rajczi fejelt kapura egy labdát, ami Pollákról a hálóban kötött ki. 0-3!

• 15:05:21

Csere

Cserélnek is gyorsan egyet a hazaiak: Bonifert helyén a grúz Kvekveskiri érkezik.

• 15:07:14

Érik a Rákóczi első idegenbeli győzelme?

• 15:08:09

Szabó törhetett volna Somodi kapujára, de a kapus jó ütemben szedte fel előle a labdát.

• 15:10:21

A 41. percben Kvekveskiri eresztett el egy életerős lövést, de a védelem jó helyen volt most is!

• 15:17:06

Piros lap

A félidő végére próbált feléledni a Szigetszentmiklós, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége: Vágó megkapta második sárgáját, így mehet zuhanyozni.

• 15:17:36

Őt pedig követheti mindkét csapat is, hiszen vége az első félidőnek. 3-0-ra vezet a Rákóczi a Szigetszentmiklós otthonában. Innen folytatjuk.

• 15:30:31

Félidő

Jöhet is a folytatás!

• 15:31:22

Csere

Cseréltek mégegyet a hazaiak: Kállai helyett Jasarevic érkezett.

• 15:34:30

Favágással indul a második félidő, sok az apró szabálytalanság.

• 15:37:45

Luka Dominic kerülhetett volna helyzetbe Albert átadása után, Osváth azonban mentett előle.

• 15:41:55

Emberhátrányban is nyom az SzTE: Kollega adott be a bal szélről, Jasarevic fejelt bele, de Somodi szépen védett.

• 15:42:51

Csere

Király Vitalij helyén Karacs Roland a Rákóczinál.

• 15:46:55

Kovács Olivér ápolása után állt a játék, egyelőre úgy néz ki folytatni tudja a Rákóczi játékosa a meccset.

• 15:50:51

Sárga lap

Újabb sárga a meccsen: a csereként beállt Kvekveskiri kapta.

• 15:52:41

Piros lap

Fogynak a szigetszentmiklósiak: Hevesi-Tóth rántotta le az egyedül kilépő Albert Ádámot. Egyből villant a piros!

• 15:53:15

Csere

Albert helyére érkezik is Kovács Tamás.

• 15:58:15

Csere

Ezek most a cserék percei: Szeppesyt Sipos váltja.

• 16:00:18

Csere

A 77. percben letudhatjuk a meccs utolsó cseréjét is: Luka Dominic helyére Fejős érkezik.

• 16:00:31

A meccs pedig szépen csendben csordogál.

• 16:02:20

A korábbi kaposvári Kollega Krisztián unta meg a passzolgatást, lövése azonban kapu mellé szállt.

• 16:03:09

Sárga lap

Kiss Márton sárgult be a Rákóczinál, Osváth lerántása után.

• 16:07:38

Ismét Somodi volt a legjobb helyen, ezúttal Szabót akadályozta meg, hogy helyzetbe kerüljön.

• 16:09:17

Sárga lap

Karacs rántotta le Jasarevicet. Villant is a sárga.

• 16:10:25

Kiss Márton sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot, több cseréje viszont nincs a Rákóczinak, így mi is megfogyatkozunk a hajrára.

• 16:11:45

Ismét Somodi véd a 88. percben. Kvekveskiri lövése azonban nem okozott neki komoly gondot.

• 16:13:23

Sárga lap

Jasarevic kapja az újabb sárgát. Fejőst rántotta le.

• 16:13:46

Még két perc a meccsből!

• 16:15:44

Félidő

A játékvezető pedig ebben a pillanatban véget vet a mérkőzésnek. Nagyszerű első félidei játékának köszönhetően 3-0-ra nyert Szigetszentmiklóson a Kaposvári Rákóczi!

• 16:17:16

Nemsokára összefoglalóval jelentkezünk, addig is nézzék velünk élőben a Kaposvári VK - PVSK vízilabda mérkőzést: