A Kaposvári Rákóczi eddigi három hazai mérkőzéséből hét pontot szerzett az NB II-es bajnokságban. A Rákóczi-stadionban legutóbb rendkívül harcos és szervezett futballal a Vasast verték a fiúk. A csapatnak mozgalmas ez a hete, szerdán Gyirmóton Magyar Kupa-mérkőzést játszott, szombaton pedig következik az Ajka elleni bajnoki.

- Elég sok meccs van. Hétközben is Magyar Kupa, Ligakupa, s nem vagyunk túl sokan a keretben, ezért próbálunk pihentetni is játékosokat. Sajnos most kiestünk a Magyar Kupából, de ott is megtettünk mindent azért, hogy továbbjussunk. Felkészültnek érzem az egyesületet arra, hogy megnyerjük holnap a meccset - mondta Házi Bence.

A csapat 19 esztendős középpályása, Nagy Krisztián a legutóbbi öt fordulóban kezdőként lépett pályára. Jó meglátásaira, passzaira az Ajka elleni mérkőzésen is szükség lehet.

- Fiatal vagyok, nekem nem az az első, hogy irányítsam a csapatot, hanem, hogy bekerüljek egyáltalán a keretbe. Nagyon örülök, hogy az edző bízik bennem és megpróbálok megtenni mindent annak érdekében, hogy a csapat sikerrel vegye a további fordulókat - válaszolta a fiatal Nagy Krisztián.

A tabella 13. helyén álló ajkai csapat győzelemel kezdte a bajnokságot a Sopron ellen, azóta viszont nem sikerült nyernie. A Mezőkövesdtől, a Gyirmóttól és a Vasastól kikapott, a legutóbbi fordulóban pedig a Siófokkal döntetlent játszott.

- Természetesen azzal indulunk neki, hogy a három pontot begyűjtsük. Főleg itt hazai pályán. Az előző fordulóban két pontot elhullajtottunk Balmazújvárosban, úgyhogy mindenképpen győzelemmel indulunk neki a találkozónak - tette hozzá Házi Bence.

Márton Gábor vezetőedző dolgát nehezíti, hogy a Balmazújvárosban részleges bokaszalag-szakadást szenvedett Hadaró Valentinra nem számíthat a mérkőzésen.

A mérkőzésről 18 órától mi is beszámolunk szöveges formában:

• 09:47:08

Kövessék velünk 18 órától a Merkantil Bank Liga 7. fordulójából a Kaposvári Rákóczi - FC Ajka mérkőzést!

• 17:32:54

Kezdjük is a mai közvetítésünket a főszereplők bemutatásával:

• 17:34:28

FC Ajka

Az Ajka csapata a Jánosa,Szabó, Asztalos, Pákai, Zámbó, Lattenstein, Varga, Weitner, Mihalecz, Sowunmi, Mogyorósi kezdőcsapattal vág neki a mai mérkőzésnek.

• 17:36:18

Kaposvári Rákóczi

Míg a Rákóczi a Rusák, Vermes, Kovács O., Karacs, Nagy K., Földes, Kovács T., Kiss M., Dominic, Zsdrál, Rajczi csapattal áll fel.

• 17:48:24

Mindkét csapat egy döntetlen után vág neki a mai meccsnek: az Ajka a Siófokkal játszott 2-2-t, míg a Rákóczi Balmazújvárosból hozta el az egyik pontot.

• 18:00:47

A pályára pedig megérkeztek a csapatok, a nap is kisütött, úgyhogy minden adott egy jó kis meccshez. Hajrá Rákóczi!

• 18:02:17

A mérkőzés játékvezetője Molnár Attila lesz, akinek a sípszavára el is kezdődött a meccs.

• 18:06:42

Helyzetünk egyelőre nincs, tapogatóznak a csapatok.

• 18:11:16

A 8. perc elején Kovács Olivér tekert rá egy szabadrúgást, de ez még nem okozott veszélyt.

• 18:13:00

FC Ajka

Sowunmi tekert be a szélről, Lattenstein tovább csúsztatta, Mihalecz meg kivágta a stadionból öt méterről.

• 18:16:43

Gól

Vezet a Rákóczi!

• 18:17:46

Gól

Nagy Krisztián ugratta ki remek ütemben Rajczi Pétert, aki köszönte szépen és be is vágta a hosszúba! 15 perc játék után 1-0-ide!

• 18:22:20

Támadásban maradt a Rákóczi a gól után is, jó lenne ezt a fölényt kamatoztatni is.

• 18:27:08

Rajczi kapott egy remek labdát Karacstól, de a vendégek kapusa az utolsó pillanatban menteni tudott. Mindez pedig már a 25. percben.

• 18:31:11

Nagy Krisztián lőhetett volna kapura 12 méterről, de átcsusszant a lába alatt a labda.

• 18:33:42

Luka Dominic fűzte be nagyszerű ütemben a védőjét, bevitte a 16-oson belülre ott pedig felrúgták. 11-es!

• 18:34:31

Gól

A büntetőt pedig Rajczi Péter szépen elhelyezte a kapu jobb sarkába, amivel már 2-0-ra vezet a Rákóczi!

• 18:35:32

Pont egy kicsit kezdett leülni a mérkőzés, így a lehető legjobbkor jött az újabb Rákóczi gól.

• 18:38:57

FC Ajka

A 37. percben egy hazafejelt labdára csapott le kis híján Sowunmi Thomas, de Rusák nagyszerű ütemben jött ki a kapujából.

• 18:41:28

Hat perc még a félidőből, nem sok veszélyt jelent egyelőre az Ajka a Rákóczi kapujára.

• 18:46:48

Helyzeteknek híján vagyunk a félidő hajrájában, de azt elmondhatjuk, hogy uralja a mérkőzést a Rákóczi.

• 18:47:54

Félidő

A játékvezető pedig lefújja az első félidőt. Rajczi Péter duplájával, teljesen megérdemelten vezetünk 2-0-ra. Innen folytatjuk nemsokára.

• 19:04:31

Zsdrál léphetett ki egyedül, simán el is rúgta a kapus mellett és elsőre a játékvezető meg is adta a gólt. Ekkor jött a partjelző aki kezezés miatt érvénytelenítette a gólt.

• 19:04:48

Sárga lap

A kezezésért pedig egy sárgát is kapott Zsdrál.

• 19:05:30

FC Ajka

A másik oldalon az Ajka ívelhetett fel egy szabadrúgást, amit Mihalecz fejelt csúnyán fölé.

• 19:10:18

Egyértelműen agresszívabban jött ki a második félidőre az Ajka, helyzetekben viszont ez még nem mutatkozott meg.

• 19:14:26

Csere

Cserélnek a vendégek: Mihalecz helyén Major.

• 19:16:15

Csere

És cserél Márton Gábor is: Nagy Krisztián helyén Albert Ádám a 61. percben.

• 19:18:54

FC Ajka

Sowunmi cselezgetett a 16-oson belül, lőtt is egyet, de komoly veszély ebből sem lett.

• 19:20:33

Sárga lap

Major be is mutatkozott egy csúnya szereléssel, a mutatványt pedig Albert Ádám bánta. Villant is a sárga.

• 19:22:14

Kétszer is helyzetbe kerülhetett volna Zsdrál, de mindkétszer rosszul döntött..

• 19:23:05

FC Ajka

Itt a mérkőzés legnagyobb ajkai helyzetet a 67. percben. Sowunmi tette bele a fejét egy szögletbe, a labda pedig a felső kapufán gurult végig.

• 19:24:49

Sárga lap

Némi kakaskodás után Földes és Weitner gazdagodott 1-1 sárgával.

• 19:26:34

Albert tekert be egy szabadrúgást, a védők tisztázni tudtak.

• 19:30:27

Közben meg elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen. Még mindig 2-0 a Rákóczinak.

• 19:31:59

Csere

Ismét cserél az Ajka: Lattenstein helyett Csordás érkezik.

• 19:35:32

Sárga lap

Kovács Tamás kap egy sárgát egy igen csúnya becsúszás után.

• 19:36:08

Sárga lap

Rajczi meg addig reklamál amíg ő is kap egyet.

• 19:37:04

Csere

Cserél a Rákóczi is: Zsdrál Miroszláv helyett Király Vitalij érkezik.

• 19:39:55

Fogy az idő, az Ajka nem tud helyzetet kialakítani, a Rákóczi pedig próbálja megtartani a labdát. Mindez 6 perccel a vége előtt.

• 19:41:44

Csere

Harmadik cserelehetőségét is kihasználja a Rákóczi: Karacs helyén Kozics érkezik a hajrára.

• 19:42:36

FC Ajka

Mogyórósi lőtt egy erőteljeset 25-ről, de nem okozott veszélyt.

• 19:45:40

2 perc hosszabbítás lesz!

• 19:46:10

A lelátón meg zúg a Rákóczi-Rákóczi.

• 19:48:47

És itt a vége! Megérdemelten nyer a Kaposvári Rákóczi 2-0-ra az Ajka ellen, aminek köszönhetően feljön a feljutást érő helyek közelébe a tabellán.