Telt ház előtt, remek hangulatban lépett pályára a két csapat a Beszédes iskolában. A hazai szurkolók a dunaújvárosi diadal után szép reményekkel várták az Érd elleni nagy rangadót, és Golovin mester sem titkolta, hogy a győzelem a cél. Lapos Gábor szakosztályelnök kezdődobása után indult útjára a labda, és az SKC az ötödik percben szerezte meg az első gólt Wörz révén. A folytatásban felváltva estek a találatok, 6-5-nél, Wörz szép lövése után pedig először vezetett somogyi együttes. A lányok ezután elkapták a fonalat, és előbb Orbán Annamária lőtte ki a bal felső sarkot, majd Erdősi Ildikó talált be emberelőnyből. Orbán újabb gólja után már 9-6 állt a táblán. A sokat bizonytalankodó érdiek Klivinyi találataival próbálták tartani a lépést ellenfelükkel, kevés sikerrel. A 24. percben, amikor Pastrovics álompasszát Such gólra váltotta, már 12-9-re vezetett az SKC. Az első félidő végeredménye Orbán büntetőjével alakult ki.

Fotó: siofokkc.hu

A térfélcsere után kiegyenlített az Érd, előnyt viszont nem tudott szerezni, mert Klivinyi büntetőjét kivédte a remek formában teljesítő Pastrovics. Érdekesen alakult a mérkőzés forgatókönyve: az SKC többször is elhúzott három góllal, de a vendégek rendre egyenlíteni tudtak 23-20-ról indult a hajrá, és a csapat ügyesen gazdálkodott az idővel, Wörz gólja pedig a legjobbkor jött. 24-21 után még két gólt lőttek az érdiek, de a győzelmet már nem adta ki a kezéből a házigazda.

Két forduló, két nagy rangadó, két győzelem – le a kalappal a lányok előtt!

SIÓFOKI KC-GALÉRIUS FÜRDŐ–ÉRD 24–23 (14–12)

Siófok, 500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi

SIÓFOK: Pastrovics – Such 4, Szekerczés 4, Piedade, Wörz 5, Orbán 5 (2), Erdősi 3. Csere: Németh Cs., Szabadfi 1, Szalai 1, Deáki 1, Fauszt, Buzsáki. Edző: Golovin Vlagyimir

ÉRD: Oguntoye – Krpez 3, Kisfaludy, Szekeres 2, Triscsuk 4 (1), Signaté 4, Schatzl 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Kovács A. 1, Klivibyi 8 (1), Pálos-Bognár. Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–1. 11. p.: 4–4. 14. p.: 7–5. 25. p.: 12–9. 28. p.: 12–12. 37. p.: 15–15. 45. p.: 18–15. 54. p.: 21–20

Kiállítások: 10, ill. 10 perc