A Rákóczi rajtja valamelyest felülmúlta a várakozásokat, hiszen nem lehetett tudni, hogy a fiatal, formálódó csapat mire lehet képes a tétmeccseken. A veretlenségi sorozat az élvonalba vágyó, Sisa Tibor vezette Gyirmót ellen folytatódhat.

• 11:01:18

A Gyirmót - Kaposvár rangadó szombaton 19 órakor kezdődik, a találkozóról online közvetítésben számolunk be portálunkon.

• 13:22:19

Változás! Nem 19 órakor, hanem 17 órakor kezdődik a mérkőzés!

• 17:01:47

Köszöntöm a KaposPont minden Kedves olvasóját!

• 17:02:24

Az elkövetkezendő bő másfél órában a Kaposvári Rákóczi soron következő NB II-es bajnokijáról olvashatják élő tudósításunkat.

• 17:03:38

A Merkantil Bank Liga negyedik fordulójában járunk, és a jó erőt képviselő Gyirmót otthonában lépnek pályára a fiúk, a minél jobb eredmény reményében.

• 17:06:23

A hazai csapat kezdője a következő: Somogyi, Madarász, Présinger, Oross, Kákonyi, Papp, Cseri, Hajba, Magasföldi, Balog, Lázár
    cserék: Deli Z, Beliczky, Andorka, Illés, Lengyel, Kiss, Paku.

• 17:08:10

A Rákóczi pedig a következő tizeneggyel kezdi a mérkőzést: Somodi, Rajczi, Hadaró, Kovács, Kiss, Kovács, Zsdrál, Bank, Földes, Karacs, Nagy
    cserék: Rusák, Fejős, Házi, Murai, Albert, Lakatos, Vermes.

• 17:08:59

A Gyirmót jelenleg az ötödik helyen áll, míg a Rákóczi a nyolcadik pozícióból várja ezt a fordulót.

• 17:11:30

A mérkőzés az első perceiben jár, helyzet még nem alakult ki egyik kapu előtt sem, habár az imént Kiss Márton közel kerülhetett volna ehhez, de sikerült szerelniük a hazai védőknek.

• 17:12:33

Az első szögletet a kaposváriak végezhették el, de Hadaró beívelt labdája nem jutott el Rajcziig.

• 17:13:40

Aztán rögtön egy újabb Rákóczi-szöglet, csak most a másik oldalról, ez sem okoz veszélyt azonban.

• 17:15:00

Támadásba lendül a Gyirmót is, ennek eredménye viszont csak annyi, hogy ők is kiharcolnak egy szögletet Kákonyi révén.

• 17:16:51

Ugyanaz a jelenet játszódik le, mint nemrég a Gyirmót kapuja előtt. A védők szögletre mentenek, de a második próbálkozásból sem alakul ki helyzet. Pedig úgy tartják a szöglet félgól...

• 17:19:24

Gól

Néhány perccel később azonban jön a hidegzuhany. Megszerzi a vezetést a hazai csapat, de a gólszerző sajnos egy vendég játékos, Földes. A 10. percben ezzel Gyirmót - Rákóczi: 1-0.

• 17:21:54

Cserti hozta helyzetbe Magasföldit, aki Somodi mellett emelt kapura. A menteni igyekvő Földes szerencsétlenül találta el a labdát, ami a kapuban kötött ki, így született meg a hazai vezető gól.

• 17:25:57

Ismét a hazaiak előtt adódik lehetőség a 14. percben. Oross indította Kákonyit, aki Csertinek tette le a labdát lövésre. Cserti kapura is tekerte azt, de jócskán célt tévesztett.

• 17:28:20

Gyorsan eldöntené a mérkőzést a hazai csapat. Kákonyi jobb oldali beadását fejelték ki a vendég védők, a kapu viszont csak akkor szabadult fel, amikor papp a kifejelt labdát kapásból a kapu fölé lőtte.

• 17:30:47

Gól

Nem viccelnek a gyirmótiak. A 19. percben meg is szerzik a második góljukat. Kákonyi ívelt Magasföldi elé, aki állítgatás nélkül a kapu közepébe emelt. 2-0 ezzel.

• 17:32:11

Magasföldinek ez volt az első gólja az idei kiírásban.

• 17:33:38

Igyekszik a Rákóczi mihamarabb szépíteni, de egymás után kétszer is lesen állították meg Hadarót.

• 17:37:09

Na talán most! Ígéretes pozícióból jár szabadrúgás a Rákóczinak, miután Hajba szabálytalankodott Hadaróval szemben.

• 17:38:16

Huszonöt méterről járt a szabadrúgás, Kovács Olivér azonban a tőle kilenc méterre lévő sorfalba bombázott.

• 17:41:22

Tetszetős vendég akció, de Karacsa beadását az utolsó pillanatban tisztázni tudták Rajci elől.

• 17:43:41

Gyors egymásutánjában jönnek most a gyirmóti lehetőségek. Először Cseri lövését hárítja Somodi, majd Oross tíz méterről eleresztett kísérletét menti szögletre a Rákóczi kapusa.

• 17:47:47

Gól

És meg van a szépítés!!! Kovács Tamás indította Rajczi Pétert a leshatárról, aki egy az egyben mehetett Somogyi kapusra, és nem is hibázta el a ziccert. 2-1 a 36. percben.

• 17:51:31

Néhány perccel később Hadaró került helyzetben, de lövését Hajba blokkolta, szöglet következhetett. A sarokrúgás veszélytelenre sikeredett, ráadásul a Gyirmót indíthatott belőle kontrát, aminek a végén Kákonyi pörgetett a kapu mellé.

• 17:53:06

Egy perccel a gyirmóti helyzet után ismét Rajczi az, aki a frászt hozta a hazai szurkolókra. Egy jó csel után 12 méterről lőtt kapura, de a labda a védőkről az alapvonalon túlra pattant.

• 17:55:13

Aztán a 43. percben Hadaró volt az, aki megszerezhette volna az egyenlítő gólt, de nem tudott túljárni Somogyi eszén.

• 17:57:13

Újabb egy perccel később újabb vendég gólhelyzet. Kiss Márton indult meg cselezve a kapu felé, majd lőtt 15 méterről, de a labda szögletre pattant a védőkről.

• 17:58:19

Félidő

A szögletből nem alakult ki helyzet, Pintér Csaba játékvezető pedig lefújta az első félidőt ezt követően.

• 18:09:05

A játékvezető sípszavára kezdetét veszi a második félidő.

• 18:10:17

A félidő első helyzetét a hazaiak alakították ki. Cseri cselezett visszafelé, majd Magasföldihez passzolt, aki 22 méterről a kapu fölé bombázott.

• 18:16:43

Támad, támad a Rákóczi, sorra végezheti el a szögleteket, de gólyhelyzet egyikből sem alakult ki.

• 18:18:05

Hadaró esik el a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Mindez az 52. percben.

• 18:20:21

Csere

Csere itt is, ott is. A hazaiaknál az első félidőben igen aktív Kákonyi hagyja el a pályát, helyére Beliczky áll be. A Rákóczinál a gólszerző Rajczi Péter helyére érkezik a friss ember, nevezetesen Fejős.

• 18:22:40

Gól

Újra kétgólosra nő a Gyirmót előnye. Az 56. percben Magasföldit rántják le a kaputól 28 méterre, a szabadrúgást pedig a sértett szép mozdulattal a sorfal felett a jobb felső sarokba tekerte. 3-1

• 18:28:42

Csere

Felhasználja második cserelehetőségét is a Rákóczi a 62. percben. Nagy Krisztián számára fejeződött be ez a mai találkozó, helyette Murai bizonyíthat.

• 18:29:46

Az elmúlt percekben a Gyirmót birtokolta többet a labdát, de nem találták az utat a Rákóczi kapuja felé.

• 18:31:10

Csere

Cserél a hazai csapat is, Andorka Péter váltja Oross Mártont a 65. percben.

• 18:33:21

Lassan már csak húsz perc van vissza a rendes játékidőből, a csapatok viszont az első félidőhöz képest kevésbé aktívak. Inkább a védekezés dominál, keveset kockáztatnak a felek.

• 18:35:00

Kis híján tett egy szívességet nekünk a hazai csapat. Röviden adták haza a labdát Somogyi kapusnak, de még időben sikerült elrúgnia a labdát Fejős elől.

• 18:37:38

Hadaró harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon. Földes ívelte be a labdát a rögzített szituációból, de a labda a játékosok feje felett az alapvonalon túlra került.

• 18:40:52

Csere

76. perc, utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Rákóczi. Kovács Tamás helyett a friss igazolás Vermes Krisztián a pályán.

• 18:42:38

Andorka került nagy helyzetbe Madarász passza után, de a lövése mellé megy. Gól semmiképp nem lett volna az esetből, mert a partjelző lest jelzett.

• 18:45:00

Nem sokon múlt a negyedik hazai gól. A 78. percben Cseri kerüli meg a védőjét az alapvonalnál, majd ad középre, a labda pedig egy vendég védő lábát érintve a kapufára pattan. Szöglet következhet.

• 18:45:35

Magasföldi szögletét Madarász fejelte kicsivel a kapu fölé.

• 18:47:10

Csere

A szögletet elvégző Magasföldi ezután elhagyja a pályát. Megtette a magáét, két gól szerzett, és kiemelkedett a mezőnyből. Helyére csereként Kiss Máté állt be.

• 18:49:06

Elhagyva a 80. percet sorban alakulnak ki a hazai helyzetecskék, illetve azokból a szögletek.

• 18:50:31

A 84. percben aztán újra sikerül helyzetbe kerülnünk. Egy bal oldali beadást követően Zsdrál fejelt, de sajnos Somogyi kezei közé.

• 18:52:38

Egyre közelebb a hármas sípszó. Nagyon úgy fest, hogy el kell könyvelnünk a Rákóczi első vereségét a bajnokságban.

• 18:53:41

Megint Zsdrál került gólyhelyzetbe, 14 méteres lövését Somogyi tolta kapu fölé.

• 18:53:54

Három percet hosszabbít a játékvezető.

• 18:55:09

Zsdrál lövése utáni szögletből Bank fejelt jócskán a kapu mellé.

• 18:56:03

És a találkozó ebben a pillanatban véget ér.

• 18:59:26

Nagy reményekkel lépett pályára a Rákóczi a Gyirmót otthonában, ám a hazaiak gyakorlatilag már az első húsz percben eldöntötték ezt a mérkőzést. Hihetetlenül magabiztos hazai sikerről azonban nem beszélhetünk a 3-1-es eredményt tekintve sem, mivel a játék képe eléggé változó volt, hol egyik, hol másik csapat kerekedett a másik fölé.