A szezon azonban összességében nagyszerűen sikerült, így nem véletlen, hogy a Vác elleni találkozó lefújása után a közönség percekig éltette a Magyar Kupa-bronzérmes együttes tagjait, és a lányok is megköszönték az egész éves, kitartó buzdítást.

Pénteken a Fehérvár KC megverte a Békéscsabát, így a siófoki lányok szombaton délután a saját kezükbe vehették a sorsukat: jól tudták, hogy ha hazai pályán megverik a Vácot, akkor a hatodik helyen fejezik be a bajnokságot. A népes szurkolótábor előtt nehezen lendültek játékba a csapatok, és mint később kiderült, ezen a napon nagy baj volt a gólgyártással. Egy félidőnyi játék után még csak 7-7 állt a táblán…
Az első gól a harmadik percben esett, az első siófoki találatra pedig a hetedik percig kellett várni, amikor a válogatott Erdősi lőtte a kapuba a labdát. A folytatásban felváltva estek a gólok, és egészen a huszadik percig legfeljebb egy-egy egységgel vezetett valamelyik együttes. 4-6 után nem sokkal Dajka Bettina egyenlített, a félidei eredményt pedig a távolról is bátran lövő Léránt Vivien alakította ki.

Sajnos, a térfélcsere után sem javult a színvonal: mindkét oldalon sok volt a kihagyott helyzet, és a két kezdőkapus, Pastrovics Melinda és Triffa Ágnes is remekelt a gólvonal előtt. 7-8 után négy siófoki gól következett egymás után, és ekkor úgy tűnt, hogy a hazaiak kézbe veszik az irányítást, és eldöntik a győzelem sorsát. Dajka egyéni akció végén mattolta a vendégek hálóőrét, Erdősi kihasznált egy ziccert, Léránt pedig messziről lőtt bombagólt. A vendégek azonban nem adták fel, visszajöttek a meccsbe, és nemsokára egyenlítettek. 13-13-as állást követően háromszor is a Balaton-partiak szereztek vezetést, de a nagyot küzdő váciak mindannyiszor egyenlítettek. Dajka büntetőjével újra az SKC került előnybe az 58. percben, és hiába próbálták megőrizni lányaink a kis előnyt, Farkas Veronika két másodperccel a vége előtt a jobb sarokba lőtte a labdát.
A találkozó így 16-16-os döntetlennel ért véget, a Siófok pedig a nyolcadik helyen fejezte be a pontvadászatot.

Golovin Vlagyimir: – Sajnos túlizgultuk a mérkőzést. Ez a találkozó olyan hullámzó volt, mint az egész szezonunk, a legvégén pedig elpártolt tőlünk a szerencse. Köszönjük szurkolóinknak, hogy a bajnokság során végig mellettünk álltak és támogattak bennünket!
Konkoly Csaba: – Tartalékos összeállításban is győzni jöttünk Siófokra. Örülök, hogy idegenben is nagyszerűen helytálltunk, és a legvégén kiharcoltuk a hetedik helyet.

NŐI KÉZILABDA NB I, AZ 5–8. HELYÉRT
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–IPRESS CENTER-VÁC 16–16 (7–7)
Siófok, 350 néző. V: Horváth Z., Simó
SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 2, Németh Cs., Szabadfi, Léránt 7 (3), Dajka 3 (2), Erdősi 2. Csere: Szalai B. 2, Deáki, Szamoránsky A. Edző: Golovin Vlagyimir
VÁC: Triffa – Niksics 2, Virág 5 (1), Dakos 1, Farkas V. 3, Ivanics, Szádvári. Csere: Bíró B. (kapus), Hansághy 3, Ertl 1, Hámori 1, Fülöp A., Nikcsevics. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 11. p.: 2–2. 17. p.: 3–3. 21. p.: 5–6. 27. p.: 7–7. 34. p.: 10–8. 39. p.: 11–9. 45. p.: 13–11. 49. p.: 13–13. 56. p.: 15–15
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/1