Pontosan másfél órával a találkozó kezdése előtt érkezett melegíteni a pályára az első néhány kecskeméti játékos, ez is jelezte, hogy igen csak komolyan veszik az alföldiek az elődöntőért csatázó mérkőző felek harmadik összecsapását. Sztojan Ivkovics szakmai igazgató még az első kaposvári találkozó után fejtegette, hogy kérdéses mennyire tudnak majd regenerálódni kulcsjátékosai. Nos, ez természetesen igaz a kaposvári oldalra is, így nagy változásra egyik oldalon sem lehetett számítani. A két nagyon nehéz, végletekig kiélezett mérkőzést követően feszült egymásnak ismét a két alakulat, s a korábbiakhoz hasonló ütközetre volt kilátás.

Hinnant ziccerével indult a meccs, majd Hendlein növelte a hazaiak előnyét. A kecskemétiek több tiszta dobóhelyzetet is elpuskáztak, a somogyiak pedig Fodor Márton és Puljko révén távolról is eredményesek voltak. Mérges is volt Ivkovics, aki azonnal lekapta a pályáról, azt a játékosát, aki éppen hibázott. Puljko második triplája után Djeraszimovics is mehetett pihenni. Alacsonyabb szerkezetre váltott a Kecskemét, s a fürgébb játékosokkal jobban is ment a védekezés. Hegedűs egyenlített hármassal, Mészáros duplájával pedig már az alföldiek vezettek. A negyed végén Drahos négy pontja kellett a fordításhoz.

A folytatásban a szerzett labdákból gyors ellenakciókat vezetett a Kaposvár, de Wittmann nem hagyta, hogy túlságosan nagy legyen csapata hátránya. Folyamatosan ott loholt ellenfele nyakán a Kecskemét, amely azonnal büntette a hazaiak eladott labdáit. Ráadásul a reklamáló Fodor Márton ellen technikait ítéltek, így újra faragták a különbséget a vendégek. Hendlein pöccintése kellett ahhoz, hogy 40–39 álljon a félidőben az eredményjelzőn.

Jobban rajtoltak Mészárosék a harmadik negyedben, de Fodor Márton négy pontja után már Ivkovics kért időt. Hinnant triplája után kis híján felrobban a csarnok, csakúgy, mint Hendlein zsákolásakor. Óriási nyomás alatt kosárlabdáztak a hazaiak, akik a kezdő ötössel csere nélkül tudták le csaknem az egész negyedet. De még hogy. Hinnant újabb triplája, valamint Hendlein ziccere az addigi legnagyobb különbséget eredményezte 65–52-nél. A játékrész végén aztán megint csökkent a különbség, így kilenc pontosra olvadt az előny a záró szakaszra.

Hendlein javult nagyot támadásban, ezzel tartotta a távolságot a Kaposvár, amely hosszú ideig volt kénytelen nélkülözni a négy faultja miatt pihentetett Puljkót. A 34. percben aztán visszatért a pályára a horvát légiós, s rögtön lendített is a hazaiak szekerén. Csak szándékos szabálytalanság árán tudták megakadályozni indulását, s ezt követően ismét nőtt a különbség. Három és fél perccel a vége előtt Puljko kipontozódott, és ekkor irtózatosan hosszúnak tűnt a még hátra lévő idő. Djeraszimovics triplája hozta vissza a kecskeméti reményeket, de őket Hegedűs kipontozódása érintette érzékenyen. A meccsen mezőnyből száz százalékos pontossággal dobó (!) Hinnant irtózatos sapkát osztott ki Pongó Máténak, ezt követően pedig - bár mindent megtettek, amit csak lehet - már nem volt visszaút az alföldieknek. A Kaposvári KK végül teljesen megérdemelten nyerte a mérkőzést és ezzel együtt a párharcot is, amellyel biztosította helyét a legjobb négy között.

Fekete Ádám: – Gratulálok a Kecskemétnek, de elsősorban is saját csapatomnak! A fantasztikus közönségünk előtt nem is lehetett más eredmény, mint az újabb győzelem. Nagyon nagy eredmény, amit ismét elértünk, a legjobb négy közé kerüléssel, de nem állunk meg, hanem megyünk tovább.

Sztojan Ivkovics: – Gratulálok a Kaposvárnak és gratulálok a Kecskemétnek! A mérkőzést nem akarom kommentálni.

Kaposvari KK - KTE-Duna Aszfalt 91-80 (22-18, 18-21, 25-17, 26-24)

Kaposvári Városi Sportcsarnok
Vezette: Cziffra Cs., Hegedűs T., Makovsky Sz. (Bukta)

Kaposvari KK: HINNANT 22/9, FODOR 14/6, PULJKO 20/9, HENDLEIN 20, Davis 10/3 Csere: Drahos 5, Kovács -, Jancsikin -, Horváth -

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 12/6, Mészáros 7/3, DJERASZIMOVICS 24/3, Hegedűs 8/6, KARAHODZSICS 17 Csere: Sztefanovics 3, Pongó Má. 6, Pongó Ma. 3

Kipontozódott: Puljko, illetve Hegedűs, Pongó Má.

• 18:22:46

Köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját!

• 18:25:40

A negyeddöntő harmadik mérkőzésére készül a Kaposvári KK, ahol ha diadalmaskodnak Fekete Ádám fiai, akkor csakúgy mint tavaly, ismét bejutnak az elődöntőbe.

• 18:33:44

Kecskeméti TE

A vendgékenél a Wittmann - Mészáros - Djeraszimovics - Hegedűs - Karahodzics ötös kezd.

• 18:34:10

Kaposvári KK

Míg nálunk a Hinnant - Fodor M. - Puljko - Hendlein - Davis csapat kezd.

• 18:34:25

Egyik oldalon sincs meglepetés.

• 18:35:04

És meg is van az első kosarunk: Hendlein szépen teszi fel Hinnantnek, aki szépen be is dobja.

• 18:36:02

Kecskeméti oldalon viszont Wittmann rögtön két elrontott helyzettel kezd.

• 18:37:27

Hegedűs egyenlített közben, de Hendlein nagyon szépen szedi össze Puljko lepattanóját, majd be is teszi, 4-2.

• 18:38:27

Jó látni, hogy ismét megtelt a Városi Sportcsarnok, reméljük lesz mit ünnepelni a mérkőzés után.

• 18:39:05

Közben Davist gyalulják le a palánk alatt, az érte járó büntetőket pedig magabiztosan be is dobja, 6-2.

• 18:40:21

Fodor Marci megszerzi közben a mérkőzés első hármasát, 9-2.

• 18:41:10

Puljko faultja után Pongó Martin büntetőzhetett, de csak az egyiket dobja be, amivel 9-3-ra módosul az eredmény.

• 18:42:54

Puljko közben ismét eredményes, a túloldalon Davis második hibája után Karahodzsics dobhatott két büntetőt, ami jó is lett,11-6.

• 18:43:38

Majd megint Puljko! Ezúttal a hármas is összejön neki.

• 18:45:11

Karahodzsics elrontott büntetője után Fodor Marci futott végig a pályán és gyönyörűen passzolta a kosárba, 16-7.

• 18:46:12

A túloldalon most viszont Hendlein volt szabálytalan és Karahodzsics ismét magabiztosan büntet, 16-9.

• 18:47:06

Wittmann addig forgolódott a palánk alatt, amíg nagy nehezen beejtette a labdát, 16-11.

• 18:47:44

A fordulás után Kovács Soma adta el a labdát, jöhetett ismét a KTE, de lefaultoltuk őket, így az ötödik hiba után ismét büntetőzhetnek.

• 18:48:13

Pongó Máté be is vágja őket, 16-13.

• 18:49:25

Majd támadásban ismét rontunk egyet, amit Hegedűs könyörtelenül ki is használ egy triplával, 16-16.

• 18:50:11

Mészáros közelije után pedig már a vendégeknél az előny. Egy 11-0-ás etapon vagyunk épp túl.

• 18:51:03

Wittmann faultja után, Drahos büntetőzött eredményesen, amivel megtöri a kosárcsendünket.

• 18:52:03

Majd a Kecskemét is elront egy támadást, amire egy Hegedűs fault + Hinnant büntetőkkel válaszolunk. Ismét itt az előny, 20-18.

• 18:53:16

Karahodzsicsot szépen szereljük, majd odaütnek egyet Kovács Somának, aki kihasználhatta volna az ötödik hiba utáni büntetőket, de egyik sem jó.

• 18:53:44

Drahos viszont nagyszerűen futja le utána a Kecskemétieket és szépen ejt a kosárba, 22-18.

• 18:54:14

És ezzel vége is az első negyednek, innen folytatjuk nemsokára.

• 18:57:24

Rögtön el is ront egy-egy támadást mindkét csapat, ami után Hendlein kapja üresen a labdát a büntetővonalon amit ki is használ.

• 18:57:58

Majd egy elrontott Stefanovics hármas után Puljko sétál végig a labdával és ismét szerez egy könnyű kosarat, 26-18.

• 18:58:57

Wittmannak viszont jó a hármasa, 26-21.

• 18:59:56

Majd ismét mi rontunk és Wittmann közelije után már csak három pont az előnyünk.

• 19:01:44

Hinnant hármasa viszont a legjobbkor jön, 29-23.

• 19:02:16

Pongó Martin kapja üresen a labdát és egy szép középtávolival ismét zárkóznak.

• 19:03:07

Majd ismét hibázunk támadásban, Djeraszimovics fut végig és szépen elteszi a labdát, 29-27.

• 19:04:51

Fodor töri meg a pontcsendünket egy újabb gyönyörű hármassal, 32-27.

• 19:06:00

Karahodzsicsnak ütünk oda pontszerzés közben. A büntető+kosár kombó után 32-30.

• 19:07:01

Davis eladott labdája után Wittmann állt bele egy hármasba, de szerencsére kipattan a gyűrüből a labda.

• 19:08:07

A fordulás Pongó Martin üt oda Fodor Mártonnak, aki be is dobja az érte járó büntetőit, 34-30.

• 19:10:48

Djeraszimovics és Karahodzsics pontjai után felzárkóznak egy pontra a vendégek, 34-33.

• 19:11:31

Bennett Davis viszont most is jó helyen van, a közelije után pedig ismét ellépünk.

• 19:12:27

Majd pedig Djeraszimovics és Hinnant is bevág egy kettest, így 38-35-nél fordulhatunk rá az utolsó percre az első félidőben.

• 19:13:33

Horváth Márton ahogy beállt legyalulta Djeraszimovicsot, aki be is dobta mindkét büntetőjét, 38-37.

• 19:13:52

Időt is kér gyorsan Fekete Ádám.

• 19:15:49

Az időkérés után Hinnant adta el a labdát, amit Karahodzsics egy közelivel ki is használ, 38-39.

• 19:16:42

A túloldalon Davisnek csapnak oda egyet, de hiába a büntetők, egyik sem megy be.

• 19:17:49

Jancsikin azonban összeszedte a labdát, a dobása után azonban kipattant a gyűrüből, amit Hendlein nagyszerű ütemben szed össze és a közelijével 40-39-es vezetéssel vonulhatunk az öltözőbe.

• 19:19:10

Egyelőre azt látjuk a pályán amire vártunk: a Kecskemét ma is megnehezíti a dolgunkat, és hiába vezettünk 9 ponttal is az elején, most is nagyon szoros mérkőzés vár ránk.

• 19:30:59

És lássuk a folytatást!

• 19:31:56

Ami rögtön egy Mészáros triplával és egy Karahodzsics kettessel indul, 40-44.

• 19:32:26

Fodor megszerzi az első kosarunkat a folytatásban, szépen kapja a labdát Davistől és beejti azt.

• 19:33:16

A túloldalon Djeraszimovics ugrasztja el Hendleint, majd beteszi a labdát, 42-46.

• 19:34:00

Egyenlítünk. Előbb Davis kapja a palánk alatt és szépen elteszi a labdát, majd egy jó védekezés után Fodor rohan végig a pályán és az ő kosarával, 46-46.

• 19:37:04

Kecskeméti időkérés után mindkét csapat elront egy-egy támadást.

• 19:38:41

Karahodzsics hibája után Puljko büntetőzhetett és nem is rosszul, 48-46.

• 19:40:14

Majd támadásban ismét ront a KTE, amit Hinnant nagyszerűen használ ki, 51-46.

• 19:42:32

A tripla után Pongó kihagyott egy középtávolit, ami után Hinnantet faultolják le a palánk alatt. Háromból két büntető bemegy, így ismét ellépünk kicsit, 53-46.

• 19:43:15

Majd pedig Hendlein szakítja le kis híján a gyűrűt, de ami fontosabb a kosár is jó!

• 19:44:33

Djeraszimovics büntetőivel ismét zárkóznak a vendégek, 55-50.

• 19:45:16

Majd egy-egy kosár mindkét oldalon. Puljko kosarára Pongó válaszol.

• 19:45:57

Hinnant!! Nagyszerűen játszik ma az amerikai és itt az újabb triplája, 60-52.

• 19:47:00

Puljkónak is megjön a kedve egy hármashoz, majd Hendlein is bevág egy közelit, 65-52!! Ismét ellépünk a Kecskeméttől.

• 19:47:15

Időt is kér Stojan Ivkovic.

• 19:49:37

Pongó most szerez egy okos kosarat, egyedül vihette palánkra. 65-54.

• 19:50:19

Majd pedig Djeraszimovics másolja le Pongó kosarát, feljönnek kilenc pontra a vendégek.

• 19:52:23

Davis még megpróbált rádobni egy kettest, de ideje már nem volt rá, így 65-56-ról várhatjuk az utolsó negyedet.

• 19:54:29

Hendlein ziccerével kezdjük az utolsó negyedet, 67-56

• 19:55:53

Ismét Hendlein! Szépen tör be és magabiztosan ejti be a labdát, 69-56.

• 19:57:17

Drahos elkapja Djeraszimovics kezét, az érte járó büntetőket pedig be is dobja a szerb, meg elötte a kettest is, így 69-59-ről folytatjuk.

• 19:58:12

Hendlein nem hagyja magát, és ismét itt az újabb kettese, 71-59.

• 19:58:40

Wittmann viszont lerohan minket már megint.

• 20:00:36

Davis eladja a labdát, Karahodzsics rádobja ami be is megy, majd még egy büntetőt is befújnak érte, ami szerencsére nem jó, 71-63.

• 20:01:44

Mészáros hibája után Puljkót büntetőzhetett, és mivel mindkettő beesik, újra tíz ponttal megyünk!

• 20:02:11

Hegedűs viszont rögtön válaszol rá egy hármassal, 73-66.

• 20:03:08

Fordulás után ezúttal Hinnanten volt a sor, hogy odaálljon a büntetőpontra, aki szintén elég magabiztos volt, 75-66.

• 20:04:48

Puljko és Hendlein ponjai után pedig mégtovább nő a különbség, 78-66. Megvan a továbbjutás?

• 20:06:55

Stefanovicsnak viszont nem megy olyan jól a büntetőzés mint nekünk, csak az egyik megy be, a túloldalon viszont Davis bevág egy triplát! 81-66.

• 20:08:32

Puljko közben kipontozódik, előtte Hendlein még bevágott egy kettest, majd a faultból Djeraszimovics szed össze egy 2+1 pontost, 83-71.

• 20:09:54

Djeraszimovics kapja jó ütemben a labdát a sarokban és be is vágja a triplát, 83-74, ami után időt is kér Fekete Ádám.

• 20:11:59

Hegedűs hibája után Davis értékesített két büntetőt, így ismét 11-el megyünk.

• 20:12:25

Wittmann viszont nem hagyja magát és itt az újabb triplája, 85-77.

• 20:13:08

Faultra játszanak a vendégek, de mindhiába, ugyanis Hinnant simán bedobja mindkét büntetőjét, 87-77.

• 20:14:41

Már zúg a vastaps a csarnokban, de még fél perc hátravan.

• 20:15:17

Drahos még bevág egy büntetőt és biztos, ami biztos a vendégek is kérnek még egy időt.

• 20:18:24

Djeraszimovics még kettőből egyet bedob, de utána csapat technikait fújnak a Kecskemétnél.

• 20:19:43

Hinnant egyet dob csak be, de utána Mészáros végigrohan a pályán és 9 pontra felhozza a vendégeket. Most Fekete Ádám kér időt.

• 20:21:30

A szünet után Karahodzsics üt oda Hendleinnek, aki be is vágja mindkét büntetőjét. A csarnok meg felrobban közben.

• 20:22:01

Ugyanis 91-80-ra nyer a Kaposvári KK a Kecskemét ellen.

• 20:23:07

A végeredmény ellenére ez sem volt egy könnyű meccs Hendleinéknek, a végén azonban jobban összpontosítottunk, így megérdemelten jutottunk tovább az elődöntőbe.