Hat nappal a Magyar Kupa-bronzmérkőzés után léptek ismét pályára a siófoki lányok, és nagy kérdés volt, hogy Székesfehérváron melyik arcát mutatja majd a társaság. A Veszprém elleni motivált játékkal ezen az estén sem lett volna esélytelen az együttes, a rájátszás első három meccsén nyújtott teljesítmény viszont hagyott kívánnivalót maga urán. Nos, az SKC mindent megtett a sikerért a Fehérvár KC otthonában, de a legvégén elpártolt tőlünk a szerencse.

Mindkét csapat kapkodva kezdett, a folytatásban aztán az Orbán Annamáriát betegség miatt továbbra is nélkülöző siófokiak vették kézbe az irányítást, és szinte végig őrizni tudták kisebb-nagyobb előnyüket. A 12. percben 5-8 állt a táblán, és még a 28. percben is a vendégek jártak eggyel előrébb. A házigazda a végére összekapta magát, és egyenlített a szünetre.

A folytatásban is szoros volt az eredmény – és sok volt a hiba. A hazaiak a gólerős Tilinger találatával egy időre átvették a vezetést, aztán újra somogyi percek következtek. Az 52. percben még két góllal vezetett az SKC, a hajrá viszont már nem sikerült ennyire jól. Döntetlen eredmény után az 59. percben a házi gólkirálynő, Tilinger célzott pontosan, és a fehérváriak – tanulva a nemzetközi kupában elkövetett hibákból – a végén már lenyelték a labdát. A hazai környezetben esélyesebbnek számító FKC nagy nehezen zsebelte be a győzelmet, a siófokiak pedig küzdeni tudásukért érdemelnek dicséretet.

Pal Oldrup Jensen: – Hullámzó volt a mérkőzés, voltak periódusok, amikor jól játszottunk, és volt, hogy kevésbé. A végére kezdtük el használni a fejünket, és működtünk igazán csapatként, ennek köszönhettük a győzelmet.

Golovin Vlagyimir: – Óriásit küzdöttünk, a végén a szerencse segítette a Fehérvárt a győzelemhez.

FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 27–26 (14–14)

Székesfehérvár, 500 néző. V: Felhő, Öcsi

FEHÉRVÁR: Kiss É. – Azari 6 (1), Emberovics 1, Horváth B. 3, Benzal 3, Tilinger 10 (2), Kazai. Csere: Trimmel (kapus), Hajduch, Mayer 3, Siti E. 1, Becséri. Edző: Pal Oldrup Jensen

SIÓFOK: Futaki – Lukács V. 3, Szabadfi 1, Németh Cs. 1, Deáki 2, Léránt 8 (5), Szalai 6. Csere: Nagy É. (kapus) Dajka 2, Szamoránsky A. 1, Erdősi 1, Termány 1. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–4. 12. p.: 5–8. 18. p.: 9–11. 24. p.: 11–12. 28. p.: 12–13. 34. p.: 16–16. 40. p.: 20–20. 46. p.: 22–22. 52. p.: 23–25. 58. p.: 26–26.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5

Címkék: kézilabdam női, galerius, skc, Siófok, Balaton, sport