A hazai együttesből Orbán Annamária betegség, Léránt Vivien pedig vállsérülés miatt hiányzott, de a találkozó első részében egyáltalán nem látszott a siófoki lányokon, hogy nem a megszokott összeállításban játszanak. A 3. percben Szamoránsky Anikó szerezte meg a vezetést, aztán percekig felváltva estek a gólok. 4-4 után előbb Polics Tímea lőtt a hálóba, majd Deáki Dóra nagy pillanatai következtek: a fiatal játékos előbb a jobb felső, majd a bal felső sarkot pókhálózta ki, és a 11. percben már 7-4-re vezetett az SKC!

A remek rajtot váratlan megtorpanás követte, és a játékba lendülő fővárosiak egymás után hét gólt szereztek, és átvették az irányítást. A hazaiak egyre többet hibáztak, a Fradi viszont határozottan védekezett, és a szünetre öt góllal elhúzott.

Deáki nagy gólja jelentette a második félidő első említésre méltó eseményét, a folytatásban pedig a vendégek fokozatosan növelték előnyüket. Az 55. percben, Pena találata után már tízzel járt előrébb az FTC, és a végén még erre is sikerült rátenni egy lapáttal. A somogyiak erejéből csak egy-egy villanásra futotta (Dajka lőtt két szép gólt és Schneider is bevette a kaput), de bosszantó volt, hogy a hat megítélt büntetőből csak egyet sikerült értékesíteni. Mindkét oldalon nagyszerű kapusteljesítményeket láthattunk: Pastrovics a mérkőzés nagy részében hozta a bravúrokat, Futaki pedig egy büntető hárításával tette le a névjegyét. A túloldalon az első félidőben Szikora, a folytatásban pedig Abramovics húzta le a rolót.

A Fradi tehát hozta a kötelezőt a Balaton partján is, de a siófokiak is kiérdemelték a tapsot, mert felálltak a padlóról a vasárnapi, dunaújvárosi kiütés után.

Golovin Vlagyimir: – Mindent megtettünk azért, hogy feledtessük a dunaújvárosi gyenge teljesítményünket. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de sok hétméterest hibáztunk.

Elek Gábor: – Azt kértem a lányoktól, hogy ne kapjunk húsz gólnál többet, szófogadó csapatom van. Jól működő védekezés mellett remek kapusteljesítményeket láthattunk. Folytatjuk felkészülésünket a Viborg elleni KEK-negyeddöntős párharca, amelynek mindent alárendelünk

Női kézilabda NB I., 21. forduló

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ – FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 19–32 (9–14)

Siófok, 400 néző. Vezette: Bacs, Bán

SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 1, Németh Cs. 1, Szamoránsky A. 1, Dajka 3, Deáki 4, Erdősi 1. Csere: Futaki (kapus), Polics 5 (1), Szalai B. 2, Schneider 1, Szabadfi, Termány, Varga N. Edző: Golovin Vlagyimir

FTC: Szikora – Kovacsicz 5, Tomori 2, Szamoránsky P. 3, Szucsánszki 1 (1), Steinbach 7, Vérten. Csere: Abramovics (kapus), Pena 7 (3), Szarka 3, Cifra 2, Such 1, Szekerczés 1. Edző: Elek Gábor

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–0, 11. perc: 7–4, 23. perc: 7–11, 26. perc: 8–12, 33. perc: 10–16, 41. perc: 12–19, 46. perc: 14–19, 53. perc: 16–24

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/1, ill. 6/4

Címkék: ferencváros, , Fradi, skc, kézilabda, Siófok, Balaton, sport