A lényeg mindenesetre a két pont, melynek köszönhetően tovább élnek Golovin Vlagyimir csapatának a legjobb nyolc közé jutásról szőtt álmai.

A vendégek hamar kétgólos előnyre tettek szert, de az MTK nem hagyta magát: szívósan küzdött, és noha a vezetést nem sikerült átvennie, az első félidő nagy részében végig az esélyesebb Siófok nyakán maradt. A Balaton-partiak elsősorban Lukács és Erdősi gólerősségének, valamint a Futakit váltó Pastrovics védéseinek köszönhették a félidei négygólos vezetést (16-12).

A folytatásban aztán nem várt közjáték következett: az eredményjelző tábla felmondta a szolgálatot, így a zsűri kénytelen volt áttérni kézi időmérésre. A meccsen mindenesetre sokáig az első félidőben látott forgatókönyv érvényesült: néhány gólos siófoki vezetés, kapaszkodó és küzdő MTK, melyből főleg Buzsáki Nikolett és a kapus, Schneck Réka emelkedett ki. A hajrá aztán váratlanul szorosra sikeredett: a hazaiak fokozatosan csökkentették hátrányukat, a végére pedig már csak egy gól maradt a siófoki vezetésből. 25-24-nél, néhány másodperccel a vége előtt a Balaton-partiaknál volt a labda, az MTK kijött egész pályás letámadásra, ám szerencsére nem sikerült kiegyenlíteni, a Siófok „lenyelte” a labdát.

A vége tehát 25-24-es vendégsiker, Golovin Vlagyimir csapata így megszerezte szezonbeli második idegenbeli sikerét, és továbbra is joggal reménykedhet a legjobb nyolcba jutásban. Aligha túlozunk azonban, ha azt állítjuk: két hét múlva, a Debrecen ellen ennél jóval több kell…

Majoros Gusztáv: – A védekezésünkkel elégedett vagyok, de ha meccset akarunk nyerni, a befejezéseknél nem szabad ennyit hibáznunk.

Golovin Vlagyimir: – Nem érdemeltünk győzelmet, de örülünk a két pontnak.

MTK-BUDAPEST–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 24–25 (12–16)
Népfürdő u., 250 néző. V: Bóna, Miskei
MTK: Kurucz – Barczi 3, Hornyák B., Borbás 4, Petrovszki 2 (1), Takács Bernadett 4, Buzsáki. Csere: Schneck R. (kapus), Pácz L., Fundák 2, Fekete B. 3. Edző: Majoros Gusztáv
SIÓFOK: Futaki – Lukács V. 6, Szamoránsky A. 2, Németh Cs. 1, Léránt 3, Orbán Annamária , 4 (2), Szalai B. 5. Csere: Pastrovics (kapus), Varga N., Erdősi 4. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. p. 0–2. 15. p.: 8–8. 24. p.: 10–14. 41. p.: 15–16. 50. p.: 18–22. 56. p.: 22–23
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2