A nyolc közé jutás szempontjából fontos rangadón a 4. percig kellett várni az első gólra, amit együttesünk csapatkapitánya, Orbán Annamária lőtt. A folytatásban is nyugodtabban, pontosabban kézilabdáztak a siófokiak, és még 5-3ra is vezetni tudtak. Főleg a széleken jártunk sikerrel, de minden pályán lévő játékos jól összpontosított. A csabaiak az első félidő felénél kapták el a fonalat, és egy jól sikerült 4-0-s sorozattal átvették az irányítást. Lányaink azonban nem hagyták magukat, és a hajrában egyenlíteni tudtak. A zárszó a házigazdáké volt, akik 14-12-es előnnyel térhettek pihenőre.

A térfélcsere után hazai gólokat láthatott a közönség, így négy góllal elléptek a lilák. A somogyiakon Golovin mester időkérése segített, így újra izgalmas lett a mérkőzés. Csapatunkban Lukács és Erdősi jeleskedett a széleken, Léránt Vivien pedig középről lőtt nagy gólokat. A hazaiak kapusa, Dömény-Veress több bravúrt is bemutatott, a találkozó utolsó perceiben pedig már az történt a pályán, amit a békésiek akartak. A Békéscsaba a végén pontosabban célzott,  erőszakosabban védekezett, így 32-26-ra nyerte az összecsapást.

A két csapat őszi, siófoki rangadóját hét góllal nyerte az SKC, most a Békéscsaba volt jobb, de „csak” hattal.

Bakó Botond: A helyzetkihasználással és a szélső-védekezéssel nem lehetek elégedett, de harminckét gólt dobtunk, és mindig tudtunk változtatni.

Vlagyimir Golovin: Sajnos gyermeteg hibákat követtünk el támadásban, ezért kaptunk ki.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE—Siófok KC-Galerius Fürdő 32—26 (14—12)
Békéscsaba, 1000 néző. V.: Hargitai I., Markó.

Békéscsaba: Sipeki — Csáki 4, Barján 1, Szabó V. 1, Glusica 7, Hanczvikkel, Kelemen. Cs.: Dömény-Veress (kapus), Nyikolajenko 8 (4), Szögi 1, Walfisch 3 (1), Gávai 5, Dombi 2. Vezetőedző: Bakó Botond.

Siófok: Futaki — Lukács 5, Németh, Léránt 7 (2), Szamoránsky 3, Orbán 2 (1), Szalai 3. Cs.: Pastrovics (kapus), Erdősi 5, Polics, Szabadfi 1. Vezetőedző: Vlagyimir Golovin.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.

Az eredmény alakulása. 8. p.: 1—3. 11. p.: 3—3. 13. p.: 3—5. 20. p.: 9—6. 24. p.: 9—8. 26. p.: 11—9. 27. p.: 11—11. 29. p.: 13—11. 33. p.: 16—12. 39. p.: 21—16. 42. p.: 21—18. 47. p.: 22—20. 50. P.: 26—21. 52. p.: 27—24.  57. p.: 31—25.