fino

A kaposvári együttes már harmadik idegenbeli mérkőzését játszotta a sorozatban, és a kecskeméti győzelem, illetve a ljubljanai vereség után a fiúk szerettek volna jól teljesíteni Pozsonyban. Az első szettet magabiztosan nyerte a lengyel és görög játékossal felálló házigazda, a folytatás azonban már több izgalmat hozott.

A második játékrészben jól kezdett a Fino, és a folytatásban is irányította a játékot. A játszma sorsa csak a ráadásban dőlt el, itt azonban a pozsonyiak összpontosítottak jobban. A magyar bajnok a záró szettben is küzdött rendesen, de már nem maradt annyi ereje, hogy szépítsen. A mérsékelten teljesítő szlovákok így elkönyvelhették a 3-0-s diadalt.

Férfi röplabda Közép-európai Liga, 5. forduló

VT Bratislava - Fino Kaposvár 3-0 (16, 27, 23)

Pezinok, 200 néző. V.: Isajlovic, Janosch

Bratislava: Novoselac 2, Hrinák 3, Bencic 6, Lech 26, Efraimidis 11, Milic 3. Csere: Kubs (libero), Karol, Pavlik. Vezetőedző: Branko Pistovic.

Kaposvár: Bokor G. 3, Magyar 1, Geiger 9, Juhász P. 6, Németh F 13., Dávid Cs. 1. Csere: Dömötör (libero), Deák (libero), Csányi 1. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:6, 16:12, 21:15, 24:16. II. játszma: 4:8, 16:15, 21:20, 28:27. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:19, 24:23.

Demeter György: Ezen a napon győzhettünk volna a nem túl acélosan játszó pozsonyiak ellen. A döntő szituációkban azonban sajnos megremegett a kezünk, ezért szenvedtünk vereséget.