fino

A hazai pálya minden előnyét élvező Holding Graz játékosai végig nagyon jól nyitottak, ami meghatározta a 76 perces mérkőzés kimenetelét. Az osztrákok legjobbja a korábbi magyar válogatott Mózer Zoltán volt, aki a legnehezebb labdákat is eredményesen oldotta meg. A somogyiak a záró játékrészben teljesítettek a legjobban, amikor 21 pontig jutottak. A visszavágót november 27-én játsszák a somogyi megyeszékhelyen.

„Hazai pályán jól játszottak az osztrákok, de én az egyértelműnek tűnő végeredmény ellenére is bizakodó vagyok: saját otthonunkban meg kell őket verni 3-0-ra vagy 3-1-re, az arany-szettben pedig szeretnénk kivívni a továbbjutást” – mondta a lefújás után Demeter György vezetőedző.

Férfi Challenge-kupa, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés
Holding Graz (osztrák) – Fino Kaposvár SE 3-0 (20, 19, 21)

Graz, 600 néző. V.: Ristovski (macedón), Zuidberg (holland)

Graz: Ertl 5, MENNER 12, Swoboda 8, BUCHEGGER 13, MÓZER 10, Penolio 6. Csere: Steiner (libero). Vezetőedző: Martin Plessl.

Kaposvár: Magyar 2, GEIGER 10, Juhász P. 2, Németh F. 8, Dávid Cs. 10, Bokor G. 2. Csere Dömötör (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 21:16, 24:20. II. játszma: 7:8, 16:12, 21:17, 24:19. III. játszma: 8:5, 16:14, 21:16, 24:21.