fino

Nem volt irigylésre méltó helyzetben a magyar bajnok a férfi röplabda Közép-európai Liga harmadik fordulójában. A Fino együttese a Bajnokok Ligájában (is) szereplő ACH Volley Ljubljana otthonában lépett pályára, és ahogy Demeter György vezetőedző fogalmazott: nem a kaposváriak számítottak a találkozó esélyesének.

Az elő játszma ennek szellemében alakult: a szlovének végig kézben tartották az irányítást, és gond nélkül győztek 25-11-re. A térfélcsere után már nagyobb küzdelem bontakozott ki a pályán, és a Fino 17:19-nél került a legközelebb ellenfeléhez. A hajrában megint csak jobb volt a Ljubljana, és elkönyvelhette a 25-20-as részsikert.

A harmadik játékrészben a somogyiak tartották a lépést ellenfelükkel, a jó erőkből álló házigazda sokáig csak két-három ponttal járt előrébb. A második technikai szünetben 16:13 állt a táblán, megduplázta előnyét az ACH Volley, amivel lényegében el is dőlt a mérkőzés sorsa. A szlovén csapat 66 perces találkozón verte meg a Finot.

Demeter György: Az első játszma még a bemelegítés jegyében telt, amire megszoktuk a hűvösebb termet, véget is ért. A második játszma volt reális, ekkor már mi is lényegesen nagyobb ellenállást mutattunk. Végül a Bajnokok Ligájában még veretlen hazaiak megérdemelten nyertek, főként taktikus és hatékony nyitásaikkal.

ACH Volley Ljubljana – Fino Kaposvár SE 3-0 (11, 20, 17)

Ljubljana, 200 néző. V.: Brla, Rajkovic.

Ljubljana:
Ropret 2, Pokersnik 13, Koncilja 3, Cuk 8, Plesko 11, Vidic 3. Csere: Fabjan (libero), Klobucar, Bregant 9, Brulec. Vezetőedző: Luka Slabe.

Fino: Bokor G. 1, Magyar 1, Geiger 7, Juhász 7, Németh F. 8, Dávid Cs. 2. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Bozóki 2, Csányi, Tóth I. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:5, 16:7, 21:9, 24:11. II. játszma: 8:6, 6:10, 21:19, 24:20. III. játszma: 8:5, 16:12, 21:15, 24:17.