diamant

A kéthetes szünet után a győzelem céljával léptek pályára a Diamant-lányok a hátsó régióhoz tartozó Palota ellen. A hazai keretből Duduka Ingrid hiányzott sérülése miatt, újoncként viszont a 16 esztendős Pedranzini  Letizia kapott helyet a melegítő játékosok között.

A találkozó első perceiben felváltva estek a pontok, majd magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Diamant. Ihász szép megmozdulásával és Pintér ász-értékű szervájával lódult meg az együttes, és hamar sikerült ellépni öt ponttal. Szívós Ildikó szemfüles pontokat szerzett és Rák Rebeka is elkezdte a pontgyártást. A hosszú és látványos labdamenetek végén rendre a hazaiak örülhettek, és amikor egy kicsit is lankadt a figyelem, Oláh János edző azonnal időt kért. A végjáték egyértelmű volt: Rák nagy ütése után jutott szettlabdához a Diamant, Ihász Dóra hálóról lecsorgó ász-nyitása után pedig be is fejeződött a küzdelem (25:18, 1-0).

A térfélcsere után az első két pontot a Palota könyvelhette el, a Diamant Stirt Tímea foghatatlan szervájával szépített, nemsokára pedig a vezetést is átvette. A lányok bátran és pontosan ütöttek, és láthatóan élvezték a játékot. A folytatásban lassan, de biztosan felzárkózott a Palota, 15:15 után aztán egy jól sikerült Pintér, Harmath sánc hozta vissza a vezetést.  Harmath és Pintér ezután egyedül is szerzett egy-egy pontot, majd Rák Rebeka következett, és máris 19:15 állt a táblán. Rák Rebeka remek nyitása után öt pont volt a két együttes közti különbség, majd újoncot avatott a Diamant Pedanzini Letizia személyében. 24:19 után öt vendégpont következett, így csak a ráadásban dőlt el a szett sorsa. A végén Harmath Zsófia lépett elő nyerőemberré, és két ügyes megoldása után az újabb részsikert ünnepelhette az együttes. (27:25, 2-0).

A harmadik játékrészt is jobban kezdte a Palota, a Diamant 6:5-nél, Harmath blokkja után vette át a vezetést. Ezután Stirt ütött nagy pontot, majd Harmath nyitott ászt, aztán újra a Palota került előnybe. Nagy volt a küzdelem a folytatásban; időnként egymás hibáiból éltek a csapatok, de szép labdameneteket is láthatott a közönség. Stirt és Harmath megmozdulásaival lépett meg ellenfelétől a Diamant, és a végkifejletre sem kellett már sokat várni.  Ihász húzása meccslabdát ért, rák ütése pedig bebiztosította a győzelmet (25:20, 3-0).

A Diamant-lányok első öt mérkőzésükből négyet megnyertek, és még akkor is szereztek egy pontot, amikor 3-2-re kikaptak az Újpesttől, így tovább őrzik igen előkelő negyedik helyüket a tabellán. Folytatás kedden 18 órától a Békéscsaba elleni Magyar Kupa-nyolcaddöntő első felvonásával, ugyancsak a kaposvári városi sportcsarnokban.

1. MCM-Diamant Egyetem – Bp. Palota RSC  3-0 (18, 25, 20)

Kaposvár, 250 néző. V.: Vári, Hóbor.

Diamant: Ihász  2, Rák 10, Stirt 11, Szívós I. 6, Pintér Zs. 9, Harmath 13. Csere: Csitári (libero), Récsei 7, Pedranzini. Vezetőedző: Oláh János.

Palota: Szűcs A.  2, Petrás 7, Nyuka 3, Nagy K. 1, Balajcza 7, Papp D. 8. Csere: Dénesi (libero), Soós 9. Vezetőedző: Fodorné Kastner Veronika.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:2, 4:4, 5:4, 5:6, 11:6, 13:8, 14:9, 14:12,  18:13, 21:14, 22:18, 24:18. II. játszma: 0:2, 2:3, 5:3, 8:5, 12:8, 13:11, 15:14, 15:15, 19:15, 21:17, 23:18, 24:19, 24:24, 25:24, 25:25, 26:25. III. játszma: 0:2, 1:4, 3:5, 6:5, 8:6, 9:11, 12:11, 16:15, 18:16, 20:16, 20:18, 23:18, 23:19, 24:19, 24:20.