Összedrótozták a sérülteket mindkét oldalon a KKK-ZTE összecsapásra. A vendégeknél Kámán és Plumb, a mieinknél pedig combizom-húzódással bajlódó Hinnant is játékra jelentkezett. A kaposváriak jól kezdték a találkozót. A horváth Puljko pillanatok alatt berámolt öt pontot, majd Fodor szórt egy triplát, Hendlein ziccere pedig a 10-6-os KKK-vezetést jelentette. A negyed derekán az ex-kaposvári Lekli, majd az amerikai Shafford révén fordított a ZTE és 28-23-ra meg is nyerte a játékrészt. A kaposváriak a második etapban csak futottak az eredmény után, a vendégek két alkalommal is vezettek már kilenc egységgel. A dobást alig hibázó Hendlein és Hinnant vezérletével a félidő végére sikerült felzárkóznia a KKK-nak négy pontra.

A ZTE a nagyszünet után újra meglépett ellenfelétől, Boston extra triplája azonban Dávid Gergely percei következtek, aki egydobásnyi különbségre hozta fel csapatát, Puljko büntetői után pedig már a KKK vezetett 57-56-ra. Innentől kezdve a mérkőzés végéig fej-fej mellett haladt a két a csapat. A hajrá hihetetlen izgalmakat hozott: Pesics még estében a palánknak háttal is betalált, a vendégek nagy öregje, Kámán pedig a legfontosabb pillanatokban dobott hármast. A KKK az utolsó percekben Pesics és Hinnant is eldönthette volna a meccset, de mindkét kaposvári játékos kísérlete kimaradt.

A hátralévő időben Plumb dobott még be egy büntetőt, amivel 83-81-re nyert ZTE. A kaposváriak legeredményesebb játékosa a 16 pontot jegyző Hendlein volt, míg a vendégeknél a 21 pontot szóró Shafford bizonyult a legjobbnak. Beszédes statisztika, hogy a ZTE 40 %-os, a KKK viszont csak 16 %-os hatékonysággal dobta a triplákat.

Fekete Ádám: Kétszer is megvolt a meccs a végjátékban, ám két alkalommal is egy egy játékos akart dönteni. A lepattanók terén jobb volt az ellenfél, ráadásul az első tizenöt percben gyengébben is védekeztünk. Kulcsjátékosainktól ennél sokkal többet várok.

Völgyi Péter: Rengeteget dolgoztunk ezért a sikerért. Győzelmünket jobban megérdemeltük, mint az első fordulóban az egylabdás diadalunkat.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 81–83 (23–28, 19–18, 25–19, 14–18)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi T., Szabó G., Minár L.
Kaposvári KK: Hinnant (11/3), Fodor M. (14/3), Puljko (9), Hendlein (16), Pesics (13). Csere: Dávid G. (9), Kiss K. (4/3), Jancsikin (5). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Boston (16/6), Plumb (15/6), Gáspár (2), Safford (21/3), Lekli (12). Csere: Kovács Á. (6), Kámán (6/3), Kertész (4), Koma (1). Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–6. 7. perc: 19–17. 12. perc: 23–30. 17. perc: 38–40. 22. perc: 44–51. 27. perc: 59–58. 32. perc: 69–68. 37. perc: 75–75. Kipontozódott: Dávid G. (a 37. percben), illetve Lekli (a 37. percben).
Jók: Hendlein, Fodor M., illetve Safford, Lekli, Boston, Plumb.

Címkék: hinnant, irányító, delfinek, sérülés, kkk, sport, kosárlabda