diamant

A nyeretlen újonc ellen vidám hangulatban, a három pont megszerzésének reményében készültek a Diamant-lányok. Az első két pontot a vendégek szerezték, aztán Pintér Zsanett vezérletével beindult a somogyi henger. A házigazda szép pontokat szerzett egymás után, a szett második felében pedig pályára lépett Ihász, Récsei és Duduka is. Récsei Ágnes egy remek blokkal tette le a névjegyét a hajrában, majd Rák Rebeka és Duduka Ingrid ütése eldöntötte a játszma sorsát (25:16, 1-0).

A térfélcsere után eleinte szorosan alakult az eredmény, és a lelkes vendégek többször is előnybe kerültek. Ihász Dóra ász-nyitása után újból elkapta a fonalat a csapat, és a szett derekán már öt pont volt az előnye. A végén sem volt gond: Harmath Zsófia megmozdulása után Rák Rebeka villant kétszer, és máris kialakult a végeredmény (25:19, 2-0).

A legnagyobb csatát a harmadik játékrész hozta. A vasiak szinte minden hazai megingást kihasználtak, és a második technikai szünet után egymás után három pontot szerezve fordítottak (16:18). Oláh János második időkérése után sem javult a helyzet, 19:22 után aztán Rák Rebeka pontjaival érte utol ellenfelét a Diamant. A pályára visszatérő Tobak Eszter nagyszerű nyitásokkal hozta újra lendületbe a társaságot. 22:22 után Pintér Zsanett ütötte be a labdát, majd ismét Rák Rebeka következett, a 70 perces küzdelem végére pedig Duduka Ingrid tett pontot.

A Diamant-lányok a szezon első hazai győzelmét ünnepelhették, és négy mérkőzés után immár kilenc pont áll a nevük mellett a tabellán. A pontvadászat két hét szünet után folytatódik a Palota elleni hazai találkozóval.

Oláh János: Sajnos nem tudtunk igazán felpörögni erre a mérkőzésre, de örülök annak, hogy megszereztük mindhárom pontot.

Mucsi Péter: Tisztességgel helytálltunk a jó erőkből álló Kaposvár otthonában.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasi Sport Akadémia  3-0 (16, 19, 22)
Kaposvár, 300 néző, V.: ifj. Szabó, Vígh.
Diamant: Tobak, Rák  18, Stirt 1, Szívós 4, Pintér 13, Harmath 10. Csere: Csitári (libero), Ihász 1, Récsei 5, Duduka 11. Vezetőedző: Oláh János.
Szombathely: Takács  13, Bodovics 1, Simon J. 5, Kiss B. 7, Mohl-Benesóczky 6, Sipos L. Csere: Sipos V. (libero), Varga N. 1, Gőczi, Bokor, Mikos. Vezetőedző: Mucsi Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 1:3, 4:3, 8:6, 13:7, 16:9, 21:12, 24:15, 24:16. II. játszma: 0:1, 2:4, 5:7, 8:7,  9:11, 15:12, 16:14, 21:16, 22:18, 24:19. III. játszma: 0:3, 4:3, 6:4, 8:6, 8:9, 11:13, 16:15, 16:18, 18:21, 19:22, 24:22.