siófok

Az ötödik forduló siófoki mérkőzésén Bogdanovic Anna két szép gólja adta meg az alaphangot, majd a vendégek is letették a névjegyüket. Amelyik csapat egymás után két gólt tudott dobni, előnybe került, de az ellenfél rögtön egyenlített vagy fordított. Az SKC Erdősi találatával 5-4-re, majd Lukács eredményes támadása után 9-8-ra vezetett. A 19. percben 11-11 állt a táblán, majd két békéscsabai gól következett a sorban. A hazaiak ekkor összekapták magukat, és egymás után négyszer vették be Veress kapuját. A lányokat még az sem zökkentette ki, hogy Bogdanovicot másodszor is kiküldték két percre: Drávai emberhátrányban is nagy gólt szerzett. A viharsarki gólkirálynő, Nikolajenko szépített, majd két kapufa zárta az első félidőt.

A térfélcsere után repülőrajtot vett az SKC. Előbb a fiatal dajka dobott nagy gólt, aztán Bogdanovic köszönt be kétszer, majd Szamoránsky váltott gólra egy remek passzt, és máris 19-14 volt az eredmény. Innen már nem volt megállás: a siófokiak fokozatosan növelték előnyüket a hitehagyottá váló vendégek ellen, és már csak az volt a kérdés, mekkora különbség alakul ki a két együttes között a lefújásig. A csabaiak gondjait tetézte, hogy Pastrovics nagyszerű bravúrokat mutatott be a háló előtt. Szalai Babett szépségdíjas gólokkal vétette észre magát, a vendégek egyik legjobb góllövője Kelemen pedig egy felesleges szabálytalanság után a kiállítás sorsára jutott.

A vége 27-20 lett, a lányok megérdemelten győztek, és fogadhatták a szurkolók gratulációit.

Siófok KC-Galerius Fürdő – BB-Békéscsabai ENKSE 27–20 (15–14)
Siófok, 400 néző. V: Horváth P., Marton

SIÓFOK: Pastrovics – Lukács V. 5, Léránt 1, Szamoránsky A. 2, Dajka 2, Bogdanovic 10 (5), Erdősi 3. Csere: Futaki (kapus), Szalai B. 3, Drávai 1, Deáki, Varga N. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: Veress – Gávai, Nikolajenko 6 (4), Szabó V. 2, Szögi, Glusica 3, Kelemen 5. Csere: Hanczvikkel 2, Diószegi 1, Dombi 1, Walfisch. Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 9. p.: 6–5. 16. p.: 9–9. 25. p.: 11–13. 29. p.: 15–13. 36. p.: 19–14. 39. p.: 21–15. 48. p.: 24–14. 50. p.: 25–17. 57. p.: 27–18

Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4

Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben görcsösen kézilabdáztunk, majd a második játékrészben megnyugodtunk, és magabiztosan nyertünk. Úgy érzem, a csapat megmutatta igazi arcát.

Bakó Botond: – Első félidei jó játékunk után a folytatásban visszaesett a teljesítményünk. Nem bírtuk elviselni, hogy többen is hiányoztak sérülés miatt.