siófok

Az Európa-bajnoki ezüstérmes spanyol Nuria Benzal szerezte a találkozó első gólját, és a folytatásban is a házigazda akarata érvényesült a pályán. A formálódó együttesek évadnyitó rangadóján az első félidő derekán már hat góllal vezetett a Fehérvár, a szünetre pedig nyolc gólos előnyre tett szert. A térfélcsere után mindent megpróbáltak a somogyiak, hogy ellenfelük nyomába eredjenek, de már nem tudták ledolgozni a nagy hátrányt.

-  Sajnos nem sikerült, amit elterveztünk a szezon első tétmérkőzésére – kezdte értékelését Golovin Vlagyimir vezetőedző. - Az első félidőben mindenben felülmúlt a minket a Fehérvár: a 21 kapott gól nagyon sok volt. A védekezésünk nem működött, így a kapusunk sem tudott segíteni rajtunk. A szünet után feljavultunk, ekkor már védéseket is láthattunk. Nagyot küzdöttünk, négy gólra felzárkóztunk, de mindez már kevés volt a pontszerzéshez. A 30 lőtt gól nem rossz teljesítmény összességében, a 35 kapott viszont nagyon rossznak számít. Kielemezzük a mérkőzést, és gyorsan elfelejtjük.

Fehérvár KC – Siófok KC-Galerius Fürdő 35-30  (21-13)
Székesfehérvár , 700 néző. V: Bonifert, Oláh

Fehérvár: Kiss É. – Azari 4, Emberovic 4, Benzal 2, Horváth B. 2, Tilinger 8, Kazai 3. Cs: Trimmel (kapus), Herr A. 4, Mayer 3, Hajduch 1, Vaszari 4. Edző: Pal Oldrup Jensen

Siófok: Pastrovics – Lukács V. 1, Szamoránsky A., A. 4, Léránt 5, Deáki 2, Bogdanovic 4, Erdősi 2. Cs: Futaki (kapus), Dajka 8 (6), Varga N., Drávai 2, Szalai 2. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–0. 12. p.: 7–4. 18. p.: 11–7. 24. p.: 16–10. 28. p.: 18–12. 34. p.: 22–15. 40. p.: 24–17. 46. p.: 26–21. 52. p.: 31–24. 58. p.: 34–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/–, ill. 8/6

A junior mérkőzésen:

Fehérvár KC – Siófok KC-Galerius Fürdő 35-37  (16-19)

Az ifjúsági mérkőzésen:

Fehérvár KC – Siófok KC-Galerius Fürdő 27-29  (13-15)
A siófoki gólszerzők: B rettner 6, Mihályi 6, Herceg 6, Réti 4, Sallai 3. Duzsik 2, Jencski 2.