Banicz Vivien első ilyen bajnokságán vett részt. A Ring SC Kaposvár mindössze 18 esztendős reménysége korábbn cselgáncsban (edzője édesanyja: Sánta Diána) hétszeres diákolimpiai-, háromszoros magyar bajnok, kétszeres világ kupa bronzérmes illetve birkózásban kétszeres magyar bajnok volt, és most újabb sportágban robbant be az elitbe. Az ökölvívást mindössze másfél éve gyakorló ifjú hölgy a 2012-es elit (felnőtt korcsoport) országos második helyezését követően nyerte el a szakvezetők bizalmát. Vajmi Csaba tanítványa a döntőben a lengyel Gabriella Pawlicka ellen egyhangú, 3:0-s pontozással simán nyert.

Nagy Bianka, aki 2010-ben első somogyiként volt az Európai Unió Bajnoka, három mérkőzést nyert az első helyig, Ír, német és cseh ellenfelei mindent megtettek, hogy Biankát ebben meggátolják, de a magyar lány akarata töretlen maradt, és mindegyik mérkőzésután az ő kezét emelték a magasba.

Címkék: ökolvívás, győz, box, Unió, ring, lány, bajnok, sport