A kaposvári sportolónő 17 győzelmet szerzett és 18 vereséget szenvedett el a pástokon, az ezért kapott 808 pontjával a vívás után a 36 fős döntős mezőny közepén, a 18. helyen állt. Az uszodában a negyedik legjobb eredmény érte el 2:08.41 perc alatt letudva a 200 méteres távot, így összesítésben előrelépett a nyolcadik pozícióba. Ezt követően előbb a lovaglást, majd a lövészetekkel kombinált futást bonyolították le. Gyenesei a lovaspályán nem hibázott, ez pedig azt jelentette, hogy záró felvonás előtt már a harmadik volt. A kombinált számban az első két lövészetnél visszacsúszott az ötödik helyre, de futásban javított, végül pedig a célzás is jobban ment, így a 4x800 méteres táv utolsó körében a negyedik helyért futhatott és azt meg is szerezte.

Címkék: öttusa, Gyenesei Leila, élmezőny, világkupa, döntő, sport