Nehéz sorozatba kezdett vasárnap a siófoki együttes: a békéscsabai fellépés után három nappal Debrecenbe vezetett a lányok útja, akik nem szenvednek kilométerhiányban ezekben a napokban... Az SKC nem titkoltan győzni ment a hajdúságiak otthonába, bár mindenki tudta, hogy a házigazda az életben maradásért küzd majd ezen a délutánon. A találkozó elején 3-2-re még a vendégek vezettek, innen fordított a DVSC, és a 19. percig tartani tudta 3-4 gólos előnyét. Ezután somogyi percek következtek: lányaink újra előnybe kerültek, a szünetben pedig 10-10 volt az eredmény.

A térfélcsere után sokáig a siófokiak irányították a játékot, és a csapat még a 43. percben is vezetett három góllal. A találkozó utolsó része nagy küzdelmet hozott, és jól hajrázó DVSC végül a maga javára tudta fordítani az eredményt. A hajdúságiak 26-24-re nyertek, és ezzel továbbra is maradt matematikai esély a bennmaradásukra. Érdekesség, hogy a Debrecen november 2-án nyert utoljára tétmérkőzést, és akkor is éppen a siófokiakat verte meg.

Kiss Szilárd együttese hétfőn a BSE otthonában lép pályára, május elő hétvégéjén pedig a Békéscsaba elleni hazai rangadó zárja a szezont. A biztos bennmaradáshoz még legalább egy pont kellene.

DVSC Fórum – Siófok KC-Galerius Fürdő 26-24 (10-10)

Debrecen, Hódos Imre sportcsarnok, 400 néző.

DVSC: Lajtos – Varsányi 1, Herr A. 3. Kudor 10 (6), Dakos 4 Siska4, Simsik 3. Csere: Makai (kapus), Karalyos, Karnik Sz., Slakta, Szilágyi Á., Marincsák 1. Edző: Bíró Imre.

Siófok: Kiss É. – Schneider 1 (1), Szalai 1, Németh Cs. 1, Seric 1, Bogdanovic 10 (2), Erdősi 6 (2). Csere: Futaki (kapus), Varga N., Léránt 2, Szabadfi 2, Polics, Termány. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd.

Az eredmény alakulása: 9. p.: 2-3. 13. p.: 6-3. 19. p.: 9-5. 32. p: 10-11. 35. p.: 12-14. 38. p: 16-17. 43. p.: 17-20. 53. p.: 24-21.