A fiatal dunaújvárosiak a három győzelemig tartó elődöntő második találkozójára sem tudtak teljes csapattal kiállni, betegség miatt ugyanis újabb játékosok dőltek ki a sorból. Tomanóczy Tibor vezetőedző ettől függetlenül nagyon bízott abban, hogy fiai legalább egy szettet elrabolnak majd az esélyesebb somogyiaktól. A Fino legénysége egyértelműen győzni jött a Duna partjára, és az első két játszmában nem is engedte kibontakozni ellenfelét.
A nyitó szett tulajdonképpen csak az elején volt izgalmas, 3:2-es hazai vezetés után a vendégek gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és fokozatosan növelték előnyüket. Geiger András több szép blokkal hűtötte le a házigazda lelkesedését, Kovács Zoltán pedig nem csak középen dolgozott jól, hanem a nyitásaival is többször megtréfálta a háló túloldalán állókat. A 25:19-es végeredményt Geiger alakította ki (0-1).
A térfélcsere után is egyértelmű volt a helyzet: a kaposváriak a játék minden elemében jobban teljesítettek, mint az újvárosiak. Gergye Roland is megkezdte a szorgos pontgyártást, és a volt csapata ellen játszó Dávid Csanád sem akart lemaradni a többiektől. Magyar Bálint parádés blokkja után már 10:16 állt a táblán, a hajrában pedig a csereként beállt Bozóki Bence hozott új színt a játékba (15:25, 0-2).
A harmadik játékrészben megtört a somogyiak lendülete, a hazaiak pedig elkapták a fonalat, és szinte végig előrébb jártak néhány ponttal. A jó kezdés után a folytatás sem maradt el, így izgalmas végjátékot láthatott a közönség. A Fino hiába vette át a vezetést 18:19-nél, a Dunaferr újból előnybe került, és végül kiharcolta szépítést (25:23, 1-2).
A negyedik szettben Gergye és Bozóki tartotta a lépést a hazaiakkal, akik azonban a második technikai szünet után már egyre több hibával röplabdáztak. A játszma utolsó részében már újra a Fino irányított, és Bozóki pontjával sikerült eljutni a meccslabdáig. A 88 perces összecsapás végére Gergye ász-nyitása tett pontot, így a címvédő elkönyvelhette újabb sikerét (25:19, 1-3).
A párharc szerdán 18 órától folytatódik a kaposvári városi sportcsarnokban.

Dunaferr - Fino Kaposvár 1-3 (-19, -15, 23, -19)
Dunaújváros, 300 néző. V.: Adler, Vári.
Dunaferr: Szabó B. 3, Hatvany Zs. 3, Gebhardt 8, Lukács A. 9, Blázsovits 13, Hatvany A. 13. Csere: Szűcs Á. (libero), Balla, Réfi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Fino: Geiger 9, Kovács Z. 13, Dávid Cs. 12, Gergye 20, Juhász P. 5, Magyar B.  2. Csere: Dömötör, Deák (liberok), Bozóki 10, ifj. Laszczik 2. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 9:16, 11:21, 19:24, II. játszma: 6:8, 10:16, 13:21, 15:24. III. játszma: 8:5, 16:15, 21:20, 23:21, 24:23. IV. játszma: 7:8, 14:16, 17:21, 19:24.