2021.10.17 - Vasárnap
Hedvig
-1ºC / 16ºC
Tiszta égbolt

Nagy Berki, Kis Korpád 2013. Március 05. - Kedd 16:41 | Címkék: Tavasz, első osztály, Sport, edz, Kiskorpád, Nagyberki, mérkőzés, tabella, megye

Jó iramú, hajtós mérkőzésen 2-0-ra győzte le a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban a Nagyberki a Kiskorpádot. A kifogástalanul előkészített pályán a hazaiak már az első félidőben beállították a végeredményt, a korpádiak ezúttal csak kapufáig jutottak.

Az idei tél sok csapadékot hozott, ami különösen az alacsonyabb osztályú labdarúgó csapatoknál azt jelentette, hogy eddig főleg teremben edzettek. Az idénynyitón viszont csodálatos pálya és ragyogó idő várta a gárdákat, így csak rá kellett hangoldóni a tavaszi szezonra, még ha az eredeti edzésterveket nem is lehetett végrehajtani.

A találkozón aztán a magasabb osztályt megjárt Ivusza és Reszli góljaival már az első játékrészben vezetést szerzett a hazai pályán játszó Nagyberki, bár a piros mezben játszó Kiskorpád kapufákig is jutott, de nem volt szerencséje.

A második játékrészben már nem esett gól, noha a nagyberkiek megfogyatkoztak egy kiállítás után. A játék képe alapján a taktikusan futballozó, és elszántan küzdő Nagyberki megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

A nagyberkiek így egy pontra megközelítették a Kiskorpádot, és a tabellán a hetedik pozíciót foglalják el a korpádiak mögött.

Mivel az élcsapatok egyike sem győzött, a listavezető Balatonszárszó kikapott otthon a Balatonkeresztúrtól, a második Csurgó is csupán döntetlent ért el otthon a Somogyjáddal szemben, valamint a harmadik Marcali is csak remizett, úgy tűnik, izgalmas tavasz elé nézünk a megyei első osztályban.