A KaposPont mindkét mérkőzésről élőben közvetített: a Fekete-sereg menetelését percről-percre itt tudósítottunk. A Demeter-legénység mérkőzését élőben adtuk; ezt a felvételt a Kapos Televízió műsorán keressék!

Alább összefoglalóink:

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 71–83 (22–27, 16–22, 11–18, 22–16)

Az összecsapás előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a napokban 83 éves korában elhunyt Zsíros Tiborra, a magyar kosárlabda legendás alakjára.

A Kaposvári KK a zalai csapat otthonában 700 néző előtt lépett pályára.

Zalakerámia ZTE KK: Copeland (15/3), Hudson (10), Gáspár (9/3), Koma (5), Simovic (24). Csere: Puszta (6/3), Borszéki (-), Kovács Á. (2). Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Dunn (28/6), Drahos (-), Swanston (19/15), Hendlein (12), Spica (13). Csere: Dávid (4), Szőke (6), Kovács S. (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan

A delfinek.hu sommázata alapján a Simovicot, illetve Dunnt, Swanstont, Spicat és Hendleint említi a jók között.

A klubportál szerint a két alakulat tavaly őszi összecsapását könnyedén nyerte a Kaposvári KK (95–78), ezúttal azonban sokkal nehezebb feladatnak ígérkezett a zalaiak felülmúlása. Nemcsak amiatt, mert idegenben kellett begyűjteni a két bajnoki pontot, hanem azért is, mert Kiss Kornél vállsérülése okán fontos „elemét” veszítette el a csapat, ráadásul az ezen a poszton érdekelt, betegséggel bajlódó Fekete Nikola sem volt teljes értékű …

Fino Kaposvár – PTE-PEAC Andragora 3-0 (14, 15, 17)

Helyszíni tudósítónk jelentette: Hozta a kötelezőt a Fino legénysége. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban a kaposváriak 3-0-ra nyertek a pécsiek ellen. Folytatás szombaton a PTE-PEAC otthonában.

A somogyiak kezdőhatosában Magyar, Bozóki és Lesznyik is helyet kapott. Demeter mester nem kockáztatott, nem küldte harcba sérülése után Geiger Andrást. A túloldalon éppen a kaposvári vezetőedző fia, Demeter András tette le a névjegyét bátor megmozdulásaival. Az első szettben eleinte felválta estek a pontok, majd ellépett ellenfelétől a Fino. A vendégek nem hagyták magukat, és hamarosan egyenlítettek. Ezután újra kaposvári percek következtek, és a kelleténél több rontott nyitás ellenére sem fenyegette veszély a vezetést. Lesznyik nyitásaival jutott el a házigazda a végkifejletig, a Juhász, Gergye sánc pedig kialakította a 25:14-es végeredményt.

A második játszmát Vajda Tamás jó szervái vezették be, és a folytatásban is az történt a pályán, amit a somogyiak akartak. Gergye és Bozóki szorgalmasan termelte a pontokat, a jól küzdő pécsiek pedig tisztes távolból követték a bajnoki címvédőt. A hajrában sem torpant meg a Fino: a fiatal Posztós Bendegúz nem ijedt meg a lehetőségtől, Gergye pedig néhány perc múlva pontot tett a küzdelem végére. 25-15, 2-0.

A harmadik játékrészben mutatkozott be a kaposváriak régi-új játékosa, Schulcz István és ifjabb Laszczik is pályára lépett a feladó posztján. Az elején a vendégek jutottak előnyhöz, majd újra ráerősítettek a somogyiak. A szett közepéig szorosan alakult az eredmény, aztán Bozóki lépett elő főszereplővé, aki hosszú percekig gyakorolhatta élesben a nyitást. A csapat nyolc ponttal elhúzott, és ezután már nem volt megállás: Schulcz beütötte a 24. pontot, Kovács Zoltán szervája után pedig véget ért a bő egyórás csata. 25-17, 3-0.

A pécsiek végig jól küzdöttek, a kaposváriak pedig több variációban is megállták a helyüket a pályán. A párharc szombaton 15 órakor folytatódik a PTE-PEAC otthonában.

Kaposvár: Magyar B. 1, Bozóki 13, Kovács Z. 3, Lesznyik 4, Gergye 16, Juhász P. 4. Csere: Dömötör és Deák (libero), Vajda 5, Dávid Cs. 1, Posztós, ifj. Laszczik, Schulcz 5. Vezetőedző: Demeter György.

Pécs: Storz 1, Demeter 8, dr. Horváth 8, Szabó G. 2, Kovács R. 2, Gyöngyösi. Csere: Kaszás (libero), Balla, Nesarajan 1, Fodor, Takács, Baksa.  Játékos-edző: Gyöngyösi Zoltán.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 4:2, 4:4, 8:6, 11:6, 11:11, 14:11, 16:13, 20:14, 24:14.

II. játszma: 2:0, 2:2, 5:5, 10:5, 10:7, 14:8, 16:10, 17:13, 20:15, 24:15.

III. játszma: 1:3, 4:3, 8:6, 12:8, 14:10, 14:14, 15:15, 23:15, 23:17, 24:17.

Címkék: játszma, győz, nyer, kosárlabda, KKK, férfi, Fino, bajnokság, röplabda, sport