A házigazda 118 perces csata végén fordította a maga javára az eredményt. Érdekesség, hogy a szerzett pontok alapján döntetlen, 103:103 lett volna az eredmény...

A kaposváriak jól kezdték az új évet, egymás után három mérkőzést is megnyertek 3-0-ra, így a kellő önbizalommal indultak el a Közép-európai Liga utolsó idegenbeli mérkőzésére. A magyar bajnok az első játszmában lényegében végig nyerő helyzetben volt, a szlovákok csak a legvégén fordították a maguk javára az eredményt. Úgy tűnt, mintha a fiúk nem hitték volna el, hogy győzhetnek, a siker kapujában megijedtek a lehetőségtől...
A második szettben már nem volt gond: a Fino végig vezetve nyert magabiztosan 25:18 arányban. A térfélcsere után egy jó nyitássorozattal szerzett 3-4 pontos előnyt a házigazda, és a mieink ezután már csak futottak az eredmény után. A negyedik játékrészben megint a Demeter-legényeknek ment jobban, és a bátor, pontos játék meghozta az egyenlítést. Ezek után az ötödik, rövidített játékrészre maradt a döntés, amelyben végig fej fej mellett haladt a két csapat. 13:13 után némi szerencsével meccslabdához jutott a Bratislava, és végül az utolsó pontot is begyűjtötte.
A Fino a vártnál sokkal nagyobb küzdelemre késztette ellenfelét, és értékes ponttal gazdagodott a szlovák fővárosban. A kaposváriak pénteken 18 órától, az osztrák Hypo Tirol Innsbruck elleni hazai találkozóval búcsúznak a nemzetközi sorozattól.

Demeter György: Ma igazán közel álltunk ahhoz a bravúrhoz, amelyre a szezon eleje óta vártunk. Csapatunk nagyszerűen helytállt a mezőny első feléhez tartozó pozsonyiak otthonában.

Férfi röplabda Közép-európai Liga, 13. forduló
Unicef Bratislava – Fino Kaposvár 3-2 (23, -18, 17, -20, 13)
Bratislava, 500 néző. V.: Petsche, Isajlovic.
Bratislava: Koncál, Patak 18, Hukel 2, Larsson 11, Sunder 25, Kasper 10. Csere: Kubs, Csicsay (liberok), Kauliakamoa 1, Halanda 3, Bencic. Megbízott edző: Branko Pistovic.
Fino Kaposvár: Juhász 9, Magyar B. 4, Geiger 13, Kovács Z. 12, Dávid Cs. 10, Gergye 16. Csere: Dömötör (libero), ifj. Laszczik. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 12:16, 17:21, 24:23. II. játszma: 7:8, 16:14, 17:21, 18:24. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:13, 24:17. IV. játszma: 7:8, 13:16, 17:21, 20:24. V. játszma: 3:5, 10:9, 12:10, 13:13.