Az év első hazai bajnoki mérkőzésén rögtön nagy rangadó várt a Diamant-lányokra: a nyolc közé jutás szempontjából igen fontos találkozón mindenképpen győzni kellett a BSE ellen. Frissen és pontosan kezdte a találkozót a házigazda: a lányok szépen támadtak, fokozatosan növelték előnyüket, és már 11:6-ra vezettek, amikor megtorpantak. A folytatásban felzárkózott a rutinos játékosokkal felálló fővárosi együttes, és a szett utolsó részében már fej-fej mellett haladt a két csapat. Kondor Tímea, majd Bleicher Réka nyitott ászt, a csereként beállt Duduka Ingrid pontjával pedig játszmalabdához jutott a Diamant. A kaposváriak négy lehetőséget sem tudtak kihasználni, közben többször hibáztak is, így végül az izgalmas végjátékot némi szerencsével a maga javára fordította a BSE. A 28:30-as eredmény Mester Orsolya megmozdulása után alakult ki.  (0-1).

A térfélcsere után úgy tűnt, hamar egyenesbe jöttek a somogyi lányok. Récsei Ágnes és Pintér Zsanett pontjai adták meg az alapot a szett elején, és a csapat remek játékkal,  Csitári Virág bravúros mentéseivel, nyolc ponttal elhúzott ellenfelétől (13:5). A biztató kezdést újabb komoly hullámvölgy követte: Kondor Tímea egy ütközést követően megsérült, néhány percre le kellett cserélni, időközben a BSE egymás után hét pontot szerzett. A kaposváriak ezúttal időben eszméltek, újra elléptek négy ponttal, és a végén sem remegtek meg a kezek. Sikerült eljutni a szettlabdáig, Pintér Zsanett pedig pontot tett a látványos küzdelem végére (25:19, 1-1).

Mérsékelt kezdést produkált a Diamant a harmadik játékrészben, és egészen 10:10-ig kellett várni arra, hogy ledolgozza hátrányát, első alkalommal pedig 16:15-nél vezetett a társaság egy jól sikerült Pintér, Harmath sánc után. A jó folytatás helyett azonban újra a vendégek vették kézbe az irányítást.   Ratimorszky edző minden cseréje bejött, és végül meglehetősen magabiztosan, 25:19 arányban nyert a BSE a széteső somogyiak ellen. Az utolsó pontot a fiatal Horuczi  Borbála szerezte, aki nemes egyszerűséggel nyitott egy ászt. (1-2).

A negyedik szettben sokáig felváltva estek a pontok,  a kaposváriak a második technikai szünet után kapták el újra a fonalat, és ezekben a percekben ellenállhatatlanul játszottak. Kondor Tímea vezérletével egészen a játszmalabdáig menetelt a társaság (24:19), ekkor azonban öt fővárosi pont következett a sorban, így jöhetett a „hosszabbítás”. A hazaiak érthetetlen módon elbizonytalanodtak, a BSE pedig tapasztalt röplabdázóinak aktív közreműködésével a maga javára fordította az eredményt. A csereként beállt fiatal Molnár Laura kiválóan nyitott, az utolsó labdamenet végén pedig Mester Orsolya ütötte be a labdát. (25:27, 1-3).

1.  MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – BSE 1-3 (-28, 19, -19, -25)
Kaposvár,  200 néző. V.: Éri, Horváth M.
Kaposvár: Horváth Zs.  5, Pintér Zs. 12, Récsei 16, Kondor T. 18, Szívós I. 8, Harmath Zs. 18. Csere: Csitári (libero), Duduka 3, Schrauff, Horváth K. Vezetőedző: Pálfy Marianna.
BSE:  Bleicher R. 5, Mester O. 11, Szabó K. 8, Rácz M. 17, Nyári V. 13, Tímár E. 3. Csere: Nagy F. (libero), Szabó D. 1, Sólyomvári 7, Horuczi 4. Molnár L. 1. Vezetőedző: Ratimorszky Károly.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:1, 3:1, 6:3, 8:4, 11:6, 11:10, 12:10, 12:13,  14:14, 16:14, 16:16, 19:19, 22:22, 22:23, 24:23, 25:24, 25:26. 27:26, 28:27, 28:29. II. játszma: 2:0, 4:1, 7:3, 8:4, 11:4, 13:5, 13:12, 15:12, 18:13, 20:15, 20:18, 22:18, 24:19. III. játszma: 0:2, 1:5, 3:7, 6:8, 8:10, 10:10, 15:15, 16:15, 16:18, 18:18, 18:23, 19:23, 19:24. IV. játszma: 2:2, 4:4, 7:7, 11:7, 12:12, 14:14, 16:14, 19:16, 22:18, 24:19, 24:24, 25:24, 25:26.

Címkék: veszett rangadót, röplbda, rangadó, Diamant, röplabda, sport