A fontos decemberi bajnoki mérkőzésekre készülő hazaiak az első játszmában csak 5:6-ig tartották a lépést ellenfelükkel, a jó erőkből álló Gödöllő ezután elkapta a fonalat, és már a hatásos nyitásokkal elbizonytalanította ellenfelét. A vendégek szett derekán már tíz ponttal jártak előrébb, a végén pedig Németh-Molnár ütésével  a győzelmet is elkönyvelhették (11:25, 0-1).

A térfélcsere után Csengeri blokkjára Récsei válaszolt, majd rövid ideig vezetett is a Diamant. A játékba melegedő kaposváriak ezekben a percekben már jobban megnehezítették ellenfelük dolgát. A közönség több szép, hosszú labdamenetet láthatott; Pintér Zsanett és Harmath Zsófia pontjaival, Szívós Ildikó pedig bátor játékával tűnt ki. A hajrában már nem engedett ki a Gödöllő, és Csengeri pontjával a második szettet is behúzta (16:25, 0-2).

A harmadik játékrész alaphangját Kondor ütése és Horváth Zsófia ász-nyitása adta meg, és a folytatásban is pörögtek a kaposvári lányok. A Diamant 5:7-ről is fordítani tudott, és az első technikai szünetben újra vezetett. Ezután felváltva estek a pontok, és egy kicsivel mindig a Diamant járt előrébb. Bátran, harcosan röplabdáztak Kondorék, így csak a játszma utolsó harmadában dőlt el, ki nevet a végén. A vendégek újra úgy összpontosítottak, mint a meccs elején, így végül megszerezték a végső sikerhez szükséges pontokat. A 60 perces mérkőzés végére Széles ütése tett pontot (18:25, 0-3).

1.  MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – TEVA-Gödöllő 0-3 (-11, -16, -18)
Kaposvár, 100 néző. V.: Nagy L., Éri.
Kaposvár:  Horváth Zs. 3, Pintér Zs. 6, Récsei 3, Kondor T. 5, Szívós I. 1, Harmath Zs. 5. Csere: Csitári (libero), Horváth K. 1. Vezetőedző: Pálfy Marianna.
Gödöllő: Molnár-Németh Zs.  7, Hackl 8, Csengeri 14, Szakmáry 9, Széles 11, Kriegel É. 1. Csere: Lékó (libero). Lutter L. 1, Merkószki 2. Vezetőedző: Ludvig Zsolt.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:1, 1:4, 5:6, 5:15, 6:16, 9:20, 11:24. II. játszma: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:8, 7:9, 9:12, 9:16,  11:16, 13:20, 14:22, 16:23, 16:24. III. játszma: 2:0, 4:2, 5:5, 5:7, 8:7, 10:9, 13:12, 15:14, 15:19, 16:22, 17:24, 18:24.
Továbbjutó: TEVA-Gödöllői RC, kettős győzelemmel (6:0).